MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Eğitim, Manşet, Toplum » Üsküdar Üniversitesi 2015 Mezunlarını Verdi
Üsküdar Üniversitesi 2015 Mezunlarını Verdi


Üsküdar Üniversitesi, 2015 ön lisans ve yüksek lisans mezunlarını verdi

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, bu yul ikinci mezunlarını verdi. 2 yıllık eğitimini başarıyla tamamlayan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Yüksek Lisans öğrencileri görkemli bir törenle mezun oldu. Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen törene aileler yoğun ilgi gösterirken öğrenciler hep birlikte keplerini fırlattı.

Türkiye’de yeni eğitim modeliyle üç yılı geride bırakan Üsküdar Üniversitesi sektörün ihtiyaç duyduğu donanımlı bireyleri topluma kazandırmayı sürdürüyor.

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi 2 yıllık eğitimini başarıyla tamamlayan ön lisans ve yüksek lisans öğrencilerini mezun etti.

Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen görkemli törene protokolün yanı sıra öğrencilerin aileleri yoğun ilgi gösterdi.

Mezuniyet programının ilk konuşmasını Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Besti Üstün yaptı. Sağlık Meslek Yüksek Okulu avantajlarına ve iş imkânlarına dikkat çeken Üstün, üniversite olarak sıradan olmayı değil, fark yaratmayı vizyon olarak seçtiklerini söyledi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk, bilgi çağının en büyük sermayesinin yetişmiş insan olduğunu belirterek üniversitelerin toplumun kalkınma motorları olduğunu söyledi. Prof.Dr. Konuk, bir ülkenin kalkınmasını sağlayacak yetişmiş insan gücünün tek kaynağı ve yolunun bilim, teknoloji dolayısıyla “üniversiteler” olduğunun altını çizdi.

Mütevelli heyeti üyesi Ramazan Çelik’in de bir konuşma yaptığı törende Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ise mezun öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Tablonun kendisi için gurur verici olduğunu belirten Tarhan, yaşam devam ettiği sürece iyi ile kötünün mücadelesinin hep süreceğini söyleyerek öğrencilerinin iyilerden taraf olması gerektiğinin altını çizdi. Hayatın bir tercih olduğunu belirten Tarhan öğrencilerine “Yaşadığınız her günü hayatınızın son günü gibi yaşayın.” dileğinde bulundu.

Törende bayrak ve flama teslimi de gerçekleştirildi. 2 yıllık eğitimini başarıyla tamamlayan binin üzerinde ön lisans ve yüksek lisans öğrencisi mesleğe merhaba diyecek olmanın sevinciyle keplerini hep birlikte havaya fırlattı.

Görkemli törende cüppe giyen öğrenciler mezuniyetlerini doyasıya kutladı.

📆 16 Haziran 2015 Salı 15:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR