MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Teknoloji, Toplum » Türkiye 2015 genel seçimini akıllı cihazlarından takip etti!

Türkiye 2015 genel seçimini akıllı cihazlarından takip etti!Türkiye 7 Haziran 2015 günü yapılan milletvekili genel seçimlerine kilitlendi. Medianova yayınladığı verilerine göre, Türkiye’deki internet trafiğinin saat 18.00’den itibaren yüzde 150 oranında artış göstererek uzun saatler boyunca bu şekilde yüksek seyrettiği bildirildi.

Önceki yıllarda gerçekleşen seçimlerle karşılaştırıldığında, bu yıl daha farklı bir durumla karşılaştıklarını belirten Medianova CEO’su Serkan Sevim, “Geçtiğimiz yıllarda ilk veriler açıklandıktan sonra artan trafik, yaklaşık yarım saat içinde normal seyrine dönerdi. Bu yıl ise oy sayımına ilişkin sonuçların gelmesi ile başlayan yoğun internet trafiği, gece saat 01.00’e dek devam etti. Ertesi gün sabah saatlerinde de normalin yüzde 70 üzerinde bir trafikle güne başladık”dedi.

Öte yandan bu farkın oluşmasında, akıllı telefon ve tablet gibi cihazların kullanımınında yoğun olduğu bildirildi. Sevim, bu durumun oluşmasında mobil cihazlardan gelen trafiğinde de önemli bir rolü olduğunu belirtti.

 

 

 

📆 10 Haziran 2015 Çarşamba 11:13   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR