MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Fenerbahçe, Genel, Manşet, Toplum » Kurbağlıdere Zehir Saçıyor
Kurbağlıdere Zehir Saçıyor


Kurbağlıdere Zehir Saçıyor

Kadıköylüler için kangren haline gelen Kurbağalıdere tehlike saçmaya devam ediyor. Kadıköy Belediyesi’nin 7 ayrı bölgeden örnek alarak yaptırdığı çıkan tahlil sonuçları ürkütücü düzeyde.

Kadıköylülerin Kurbağlıdere çilesi sürüyor. Kadıköy’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 yıldır ıslah çalışması süren Kurbağalıdere’den denize akan kanalizasyon suları nedeniyle, Kadıköy sahilleri son yıllardaki en büyük kirliliği yaşıyor. Kadıköy Belediyesi tarafından yaptırılan tahlil sonuçlarına göre koli basili oranı olması gereken seviyenin oldukça üzerinde.

kadikoy-gazetesi-kurbaglıdere2

Islah çalışmalarının yavaşlığı nedeniyle yoğun kokunun yanı sıra sivrisinek ve sel baskınları ile baş etmeye çalışan Kadıköylüler geçen yaz olduğu gibi bu yaz da koli basili tehlikesi ile karşı karşıya.
Kadıköy Belediyesi tarafından düzenli olarak yaptırılan tahlillere göre havaların ısınmasıyla birlikte Kadıköy sahilleri alarm vermeye başladı. Kadıköy’de 7 ayrı yerden alınan örneklerden elde edilen sonuçlar ürkütücü düzeyde. 7 bölgeden dördünde denize girmek son derece tehlikeli.

kadikoy-gazetesi-kurbaglıdere1
Tahlil sonuçlarına göre sınır değeri azami 200 olması gereken E.Coli Sayımı Moda Deniz Kulübünde 410, Fenerbahçe Burnunda 390, Kalamış Marina’da 6500, Yoğurtçu Parkı Bitiminde ise 6.900
Tahlillerde ayrıca denizde hiç olmaması gereken ve bağırsak enfeksiyonlarına neden olan diğer bakteri grupları da (Fekal Streptokok) tespit edildi.
Tahlil sonuçlarını yorumlayan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Vatandaşlarımızı denize girmemeleri konusunda geçen yıl da uyarmıştık. Bu sene de değişen bir şey yok denize girmek riskli. Dere ıslah çalışmalarının hızlandırılması gerekiyor. Yeterince hızlı çalışılsaydı ıslah şimdiye kadar bitmiş olurdu. Kadıköylülerin sağlığı risk altında. Gerekirse 24 saat çalışılıp bu çalışmaların bitmesi gerekiyor. Kadıköylülerin sağlığını riske atmaya kimsenin hakkı yok” dedi.

Galeri
📆 02 Haziran 2015 Salı 18:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR