MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Fenerbahçe, Flaş, Hasanpaşa, Toplum » Başkan Öztürk, makamını iki kez çocuklara bıraktı
Başkan Öztürk, makamını iki kez çocuklara bıraktı


Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu hem Kadıköylü, hem de memleketinden gelen Muş’lu çocuklara bıraktı.

 

Başkan Selami Öztürk’ün ilk ziyaretçisi Kaptan Hasanpaşa İlköğretim Okulu öğrencileri oldu. Başkanın koltuğuna oturan 4. sınıf öğrencisi Rabia Çakıroğlu, ”Kadıköy Belediye Başkanı olarak herkesin 23 Nisan’ını kutlarım” diye başladığı konuşmasında,  Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu bayramın dünyada tek olduğuna dikkat çekti. Çakıroğlu ”Her yıl büyüklerimizin koltuklarına oturarak, onlara asıl gücün çocuklarda, gençlerde olduğunu hatırlatırız. Bugün ben çok mutlu ve gururluyum. Atatürk’e şükranlarımı sunuyorum. Bizler geleceğin yetişkinleri olarak,  milli egemenlik ve bağımsızlığımızı koruyacağımıza söz veriyoruz” diye konuştu. Çakıroğlu daha sonra belediyenin ilgili müdürlerini arayarak, park açılması, okullarının bahçesinin düzenlenmesi gibi çeşitli isteklerinin yapılması talimatlarını verdi.  

BAŞKAN’IN MEMLEKETİ MUŞ’TAN 13 ÖĞRENCİ GELDİ

Daha sonra da Başkan Öztürk’ün memleketi olan Muş’tan gelen öğrencilerin ziyareti gerçekleşti. Varto ilçesi İçmeler Köyü İlköğretim Okulu’nun 13 öğrencisi, öğretmenleri ve köy muhtarı ile geldi.  Öztürk, çocukları kapıda karşılayarak teker teker öptü ve isimlerini öğrendi. Öztürk’ün koltuğuna oturarak Kadıköy Belediye Başkanı olan 5.sınıf öğrencisi Kısmet Gedik, İçmeler Köyü’nde çocuk parkı olmadığını söyledi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nü arayan Gedik, köye bir çocuk oyun grubu gönderilmesi talimatını verdi. Daha sonra bütün öğrenciler sıra ile başkanlık koltuğuna oturarak hatıra fotoğrafı çektirdiler. Muş’lu çocukların İstanbul gezilerini  finanse eden Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın Kolları Kültür Turizm ve Sanat Komitesi üyelerinin de katıldığı ziyarette, Doğu bölgelerde eğitim şartlarının zorluğu, eğitimde fırsat eşitliği gibi konular görüşüldü. Başkan Öztürk’ün çocukluğuna dair anılarını canlandıran buluşmada, 12 yaşındaki Kısmet Gedik, okuduğu Anadolu şiiri ile herkesi duygulandırdı. Rojin ve Barış adlı çocuklarla birlikte ayrı  fotoğraf da çektiren Başkan Öztürk, çocukların köylerine park isteğini en kısa zamanda gerçekleştireceği sözünü verdi. Muş’un Bulanık ilçesinde doğan ve ilköğrenimini köy öğretmeni olan babasının sınıfında okuduğunu anlatan Öztürk, kendi çocukluk günlerinin daha zor olduğunu söyledi. Duygusal anlar yaşayan Öztürk, çocuklara derslerine çok çalışmalarını istedi.

Galeri
📆 22 Nisan 2010 Perşembe 16:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR