MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Flaş, Genel, Gezi-Alışveriş, Magazin, Manşet, Toplum » ArzuAkça ”Senden Sana ”İlk albüm tüm müzik marketlerde…
ArzuAkça ”Senden Sana ”İlk albüm tüm müzik marketlerde…


Arzu Akça 2014 yeni  albümü olan Senden Sana” Elenor Plak imzası ile müzik market raflarındaki yerini aldı.

 

Üsküdar-İstanbul doğumlu olan Arzu AKÇA, aslen Kastamonu’ludur. Sanat hayatına 2001-2010 yılları arasında Türk Sanat Müziği üstadlarından başta Amir Ateş olmak üzere Üsküdar Musiki Cemiyetinin değerli hocalarından Türk Müziği Nazariyatı ve repertuar dersleri alarak başlamış, 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı sınavını kazanarak akademik eğitimine devam etmiştir.
Yaklaşık 12 yıldır birçok koroda solist ve korist olarak konserler veren Arzu Akça,aynı zamanda TRT İstanbul radyosu koro şeflerinden Atilla Gündüz ile repertuar çalışmalarına devam etmiştir. Tasavvufa olan ilgisi nedeniyle TRT İstanbul radyosu değerli ses sanatçısı Cengizhan Sönmez’den bir süre Tasavvuf musikisi dersleri almış ve tasavvuf konserleri vermiştir.

 

Birçok televizyon ve radyo programlarına davet üzerine katılarak musikiye duyduğu aşkı eşsiz yorumuyla dile getiren AKÇA, ENBE orkestrasıyla Bostancı Gösteri Merkezinde sosyal sorumluluk projesi kapsamında verdiği özel konseriyle de çok ses getirmiştir.Türkiye’nin bir çok şehrinde konserler veren sanatçı,isminden sıkça söz ettirerek sevenlerinin beğenisini kazanmıştır.
Temmuz-2014 tarihinde çıkarmış olduğu ‘’SENDEN SANA’’adlı ilk albümünün müjdesini de veren ARZU AKÇA, Türk Sanat Müziği sevenlerini de heyecanlandırmıştır.
10 eserden oluşan albümde; çok değerli güfte ve bestekarlarımızın eserlerine yer verilerek, yıllarca dilimizden düşürmediğimiz Yeşilçam şarkılarının yanı sıra çok sevilen türkülerimize de farklı bir yorum kazandırarak seslendirmiştir.
Ayrıca albümde yer alan 3 yeni eserden, Ahmet Selçuk İlkan’a ait olan ‘’Aşkımızın şakası yok ‘’isimli esere klip çekilmiş olup,Ekim ayından itibaren tüm klip kanallarında yayımlanacaktır.
Hanımefendi ve mütevazi kişiliği ile tanınan ARZU AKÇA, Türk müziğini en doğru biçimde icra ederek Musikimizi gelecek nesillere aktarabilme gayreti içerisinde olup çalışmalarına devam etmektedir…
www.arzuakca.com

Etiketler: , , ,
📆 10 Eylül 2014 Çarşamba 11:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR