MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Acıbadem, Etkinlikler, Manşet, Toplum » Haydi İstanbul için Karikatürler Çizelim…
Haydi İstanbul için Karikatürler Çizelim…


İSTEK Özel Acıbadem okulları ‘Geçmişten Günümüze ve geleceğe… İstanbul’ konusunda öğrenciler arasında ödüllü bir karikatür yarışması düzenledi. Bu karikatür yarışmasında İstanbul 2010 Kültür Başkenti olarak yaşanılan sorunların mizah duygusuyla yoğrularak karikatürlerle öğrenciler tarafından anlatımı isteniyor. 

Kısaca yarışma koşulları:

-Yarışma, İstanbul’da öğrenim gören ilk, lise (Hazırlık sınıfları  dahil) ve dengi okulları öğrencilerine açıktır. 

Karikatürler kurşun kalemle çizilmiş olarak yollanmamalı, kurşun kalemle çizilen karikatürlerin üzerinden siyah, sabit (Pilot cinsi) bir kalemle geçilmeli ve sonradan kurşun kalem izleri silinmelidir. Karikatürler renkli veya siyah-beyaz olabilir. Her türlü boyama tekniği kullanılabilir.

Karikatürler, en fazla 25×35 cm boyutunda dikey ya da yatay olarak çalışılacaktır. Karikatürlerde görsel tasarımı destekleyen sözel bir mesaj (başlık, slogan, vb.) kullanılabilir. Karikatürler rulo yapılmadan iki hafif mukavva arasında yollanacak veya teslim edilecektir.  

– ÖDÜLLER:

– Birincilik Ödülü: Notebook Bilgisayar.

– İkincilik Ödülü: Dijital Fotoğraf Makinesi.

– Üçüncülük  Ödülü: MP3 Müzik Çalar.

– 3 Öğrenciye: MP3 Müzik Çalar.

– Katılımcı  okullara başarı ve katılım belgesi düzenlenecektir. 

– Seçici Kurul: Yeditepe ÜNV. Güzel San. Fakültesi Öğr. Gör. Yar. Doç: Gürbüz Doğan Ekşioğlu. Karikatür Çizeri ve Eğitmeni: Kamil Yavuz. İSTEK Özel Acıbadem Okulları Resim İş Öğretmenleri: Aynur Uzgur, Levent Kargılı ve Fulya Candaş. 

– İSTEK Özel Acıbadem Lisesi ve İ.Ö.O. Karikatür Kulübü  öğrencileri aynı konuda çizdikleri karikatürlerle etkinlik içinde sergiye katılacaklardır. 

Karikatürler, elden, posta veya kargo yoluyla en son 21 Mayıs 2010 Cuma günü saat 18.00’e kadar; ”Karikatür Yarışması” İSTEK Özel Acıbadem Okulları  Acıbadem Mah. Bağ  Sk. No.3 Kadıköy-İstanbul  adresine iletebilriler.
 

Bu Yarışma TC İstanbul Valiliği,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü  ve Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 379/25188 sayılı izniyle yapılmaktadır.

📆 26 Mart 2010 Cuma 11:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR