MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Avrupa’nın En İyi Yüzücüleri İstanbul’da Kulaç Atacak
Avrupa’nın En İyi Yüzücüleri İstanbul’da Kulaç Atacak


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliğiyle, Spor AŞ. ev sahipliğinde düzenlenen “Avrupa Açık Deniz Yüzme 3. Etap Yarışları -European Open Water Swimming Cup/Len Cup 3” 5 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Avrupa Açık Su Yüzme Yarışlarının 3. Etabı olan yarışlara Bulgaristan, Fransa, İsrail, İtalya, Portekiz, Polonya, Rusya, İsviçre, Türkiye, Macaristan’dan yaklaşık 100 sporcu katılıyor. İsrail ve Macaristan’ın ardından Türkiye’de 3.etabı düzenlenecek olan Avrupa Açık Su Yüzme Yarışları (Len Cup), Hollanda, İspanya ve İtalya’da gerçekleştirilecek finalle son erecek.

Kocamustafapaşa Sahil Parkı’nda 5 Temmuz Cumartesi sabah start alacak olan yarışlarda sporcular, kendileri için özel hazırlanmış platformdan suya atlayıp açığa yüzdükten sonra dubalarla belirlenen dikdörtgen parkurda 2 tur atıp tekrar başladıklarına noktaya geri yüzecekler. Başlangıç ve bitiş noktaları aynı olan parkurda sporcular toplamda 5 kilometre kulaç atmış olacaklar. Yarış sonunda düzenlenecek törende dereceye giren sporculara madalyanın yanı sıra para ödülü de verilecek.

Son yıllarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle gerek yerel, gerek uluslararası, resmi ve özel yarışların birbiri ardına gerçekleştirilmesi ve buna bağlı olarak her yaşta sporseverin yüzme yarışlarına ilgisinin artması, üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde yüzme sporunun geleceği adına umut veriyor.

Yarışlarla çocuk ve gençleri sportif faaliyetlerin içine çekmeye teşvik ederek ülkemizin genç sporcu potansiyelini harekete geçirmek ve yeni nesillerin deniz ile bütünleşmelerini sağlamaya destek vermek de hedefleniyor.

 yuzme

Galeri
📆 04 Temmuz 2014 Cuma 16:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR