MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Hüseyin Nuri Çom ‘a anlamlı plaket
Hüseyin Nuri Çom ‘a anlamlı plaket


İlim Yayma Cemiyeti’nden Hüseyin Nuri Çomu’ya Anlamlı Plaket

İlim Yayma Cemiyeti Adana Şube Başkanı Mehmet Barış; gerek kız öğrenci evlerinin açılması, gerekse Adana’nın en büyük öğrenci yurtlarından biri olan yurt inşaatına sağladığı katkıları münasebetiyle İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Nuri Çomu’ya teşekkür plaketi takdim etti. Mehmet Barış, tüm Adanalı hayırseverleri yurt inşaatına katkıda bulunmaya davet etti.

 

 

 

Türkiye’nin her köşesine lise ve üniversite öğrencileri için yurtlar yapıp, burslar vermek amacıyla 1951 yılında İstanbul’da kurulan İlim Yayma Cemiyeti’nin, 1976 yılında Adana şubesi kuruldu. 12 Eylül 1980 darbesiyle kapanmak zorunda kalan şube, 2007 yılında tekrar açılarak hizmetlerine başladı.

2013 yılında seçilen Emekli Adana Müftüsü Mehmet Barış başkanlığında seçilen yeni yönetim kurulu ile faaliyetlerine hız veren şube; ilahiyat fakültesi kız öğrencilerine hizmet veren 2 kız öğrenci evinin hizmete açılması, Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu inşaatının yürütülmesi, Kutlu doğum haftası seminerinin düzenlenmesi ve bu seminerde 1000 adet dağıtılmak üzere “Âlemlere Rahmet Hz. Muhammed” adlı kitabın hazırlanması, Adanalı hayırseverlere faaliyetlerin anlatıldığı iftar yemeğinin organize edilmesi gibi birçok faaliyette bulundu.
2007 yılında şubenin yeniden faaliyete geçmesiyle, öncelik verilen Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurt Binası proje çalışmaları bitirilmişti. Mehmet Barış Başkanlığındaki yeni yönetim; 2013 yılında arazi temininden sonra ruhsat ve proje revize çalışmalarını tamamlayarak, Adana’nın en büyük yurtlarından biri olan 10.470 m2’lik üniversite öğrencilerine yönelik erkek öğrenci yurdunun Adana’ya kazandırılmasında çok önemli bir rol üstlendi.

İlim Yyma cemiyeti Nuri Com 2

İlim Yayma Cemiyeti Adana Şube Başkanı Mehmet Barış; gerek ilahiyat fakültesi öğrencilerine hizmet verecek kız öğrenci evlerinin açılması, gerekse Adana’nın en büyük öğrenci yurtlarından biri olacak olan Yükseköğrenim Erkek Öğrenci yurdunun hafriyat çalışmalarının bitirilerek inşaat faaliyetlerine hızlı bir şekilde başlanılmasında sağladığı katkıları münasebetiyle İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Nuri Çomu’ya teşekkür plaketi takdim etti.

 

 

Yurt inşaatının hızlı bir biçimde tamamlanabilmesi için Adanalı hayırseverleri yurt inşaatına katkıda bulunmaya davet eden Mehmet Barış; “Yurdun tamamlanması yönünde katkıda bulunacak hayırseverlerin isimlerinin yurt binasının belirli bölümlerine veya yurdun tamamına vererek, Adanalı hayırseverlerin isimlerinin sonsuza kadar yaşatılmasını hedefliyoruz. Ben bu vesile ile tüm İslam âleminin Ramazan ayını kutlarım” dedi.

İlim Yayma Cemiyeti (Kutu)
Türkiye’de çok partili sisteme geçildikten sonra din eğitimi ve hizmetleri, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın tesisi gibi konularda adımlar atmak amacıyla İstanbul Sirkeci ’de bir araya gelen 68 mümtaz hayırsever ve vatanperver insan; millî ve manevî değerleri ihya ederek geleceğe taşımak, ilim ve irfan çalışmalarını destekleyerek yaygınlaştırmak için 11 Ekim 1951 tarihinde İlim Yayma Cemiyeti’ni kurdu. Kuruluşunun hemen ardından 17 Ekim 1951’de İstanbul’un Samatya-Etyemez semtinde ilk İmam-Hatip Okulu’nu açan İlim Yayma Cemiyeti, Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri konumunda.

Galeri
📆 04 Temmuz 2014 Cuma 11:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR