Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Flaş

Heybeliada Anadolu Lisesinden, “Temizliğe Davet Var”!

Yayınlanma:
ABONE OL

Heybeliada Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Seda İNANÖZ ve öğrencilerimizin planladıkları projenin uygulama ayağı,  5 Haziran Perşembe günü Heybeliada Çam Limanında hayata geçirildi.

 

Kadıköy Belediyesi Suadiye Gönüller Evi, TEMA gibi sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği proje, öğrencilerimizden de büyük ilgi gördü.

 

5 Haziran Perşembe günü Heybeliada Anadolu Lisesinde yapılan törenle başlayan Projenin uygulama ayağı, Heybeliada Çam Limanında çevre temizliği ile nihayetlendi.

 

Heybeliada Anadolu Lisesinde yapılan törene Adalar Milli Eğitim Müdürü Ömer EREN,  Kadıköy Belediyesi Suadiye Gönüller Evi Başkanı Ümit AĞIN ve Yardımcısı velimiz Serap TARI, TEMA Vakfı Anadolu Yakası Bö lge Başkanı Tamer ANER ve Yardımcısı Arzu BOZGÜL katıldılar, katılımcılar birer konuşma yaptılar.

  heybeli-ada-lisesi-temizlik-te

Daha sonra kürsüye gelen Okul Müdürü Ali Tekin ATBAŞI konuşma yaptı. Konuşmasında çevre duyarlılığının önemi üzerinde durdu, projeyi hazırlayan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.  

 

Atbaşı, kendilerine destek veren sivil toplum kuruluşları  temsilcilerine de birer  plaket vererek teşekkür etti.  Atbaşı ayrıca, velilerin  katkılarından dolayı da  memnuniyetini dile getirdi.

 

Törenden sonra proje  görevlileri ve gönüllüleri Çam Limanına geçtiler. Orada çevre temizliği yapan proje paydaşlarına yerel ve ulusal basın da ilgi gösterdi. Projenin hazırlayıcı ve uygulayıcısı Öğretmen Seda İNANÖZ ve öğrenciler TRT Çocuk kanalına birer mini röportaj verdiler.

 

Proje daha sonra yenilen piknik yemeği ile son buldu.

İlgili Haberler

Basında Kadıköy
20 Mayıs 2024
Duman’ın “Erzurum’a Selam Söyle’nin ardından, “Kars’a Selam Söyle” kitabı yayınlandı

Marmara Üniversitesi öğretim üyelerinden Erzurumlu Prof. Dr. Halûk Harun Duman, Erzurum’u konu alan iki kitapla birlikte bir de Kars’ı konu alan yeni bir kitap yayımladı. Kitaplar hakkında değerlendirme yapan Duman, “Çok zengin anılar ve tarihsel bilgiler içeren kitaplar her iki şehrin 1960-1985 yıllarına ışık tutan ilginç bilgilerden oluşuyor. Adeta şehrin gizli tarihi sayılabilecek kitaplarla hiç […]

Genel
20 Mayıs 2024
Mardin Basın Çalıştayı’nda Gazeteciliğin Olumsuz Etkilendiği Sebepler Konuşuldu

Gazeteciler, yeni başlattıkları Basın Platformu hareketiyle Mardin’de bir çalıştay düzenlediler. Mardin Yay Grand Oteli’de gerçekleşen Basın Platformu 2. Çalıştayı, Mardinli gazetecilerinde yer aldığı toplantıda, önemli sorunların masaya yatırılmasına ev sahipliği yaptı. Toplantıya katılan gazeteciler, gelişen teknoloji, ekonomik sıkıntılar ve sosyal medya etkisi gibi konuların basılı gazeteciliği nasıl etkilediğini derinlemesine ele aldılar. TEKNOLOJİ VE TÜKETİM ALIŞKANLIĞI […]

Ekonomi
18 Mayıs 2024
Palandöken: “Yeni bir yapılandırma kanununa ihtiyaç var”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade etti. Kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Enflasyondaki artış sadece dar gelirlileri değil esnafı da büyük […]

Basında Kadıköy
18 Mayıs 2024
Kadıköylü Yazar Özge Doğar’dan Yeni Kitap

Kadıköylü Yazar Özge Doğar’ın “Renkli Çiçeklerim Var” başlıklı yeni öykü kitabı, Ters Kule Yayınları etiketiyle çıktı. 13 öyküden oluşan kitapta Çiçekçi Kadın Pembe, kadınlığa, insanlığa, geleceğe dair öyküler anlatırken; umudun oltasına takılmamızı sağlıyor. Özge Doğar “Renkli Çiçeklerim Var” hakkında, “Toplumsal acıların, bireyi etkilememesi mümkün değil. Benim öykülerimde kadınlar eşitlikten ve özgürlükten yana bir dünya için […]