MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Politika, Toplum » İşçi Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Levent Kırca’ya Sevgi Seli

İşçi Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Levent Kırca’ya Sevgi Seli
İşçi Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Levent Kırca seçim ziyaretleri sırasında sevgi seliyle karşılandı. Kırca’ya “Bu ülkeyi siz kurtaracaksınız” diyen 90 yaşındaki Nebiye Teyze, tüm yurttaşları Cumartesi günü Kadıköy Meydanı’nda gerçekleşecek “Birlik ve Dirlik Mitingi’ne çağırdı.

Kırca, İşçi Partisi Fatih Belediye Başkan Adayı Şevki Bilgin ve Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Mehmet Kurnaz ile birlikte halkla buluştu. Fatih’te semt pazarını gezen, esnafla kucaklaşan Kırca’ya ilgi büyük oldu. Kırca’yı karşısında gören yurttaşlar, “Çok cesaretli ve delikanlı bir insansın”, “Sizi gördük ya bugün işimiz rast gidecek”, “Sizin gibiler başımızdan hiç eksik olmasın”, “Hoşgeldiniz, oylarımız size”, “Sizi gönülden seviyoruz. Siz diğerlerinden farklısınız” sözleriyle sevinçlerini dile getirdi.

 

 

Levent Kırca Fatih Semt Pazarında

Türkiye’yi seven herkes Kadıköy’e”

 


Kırca’yı sevinçle karşılayanlardan biri de 90 yaşındaki Nebiye Teyze’ydi. Kırca’yı gördüğü anda yerinden fırlayan Nebiye Teyze “Ben sizin babaannenizim. 90 yaşındayım, hayatımda bu kadar mutlu olmadım. Allah sana sıhhat versin” dedi.

Kırca’nın yüzünü okşayan Nebiye Teyze “Benim babam 14 sene askerlik yaptı. Sarıkamış’a gitmiş. Taburundan sadece babam geri dönebilmiş, o da gazi olarak. Bu memleket kolay kazanılmadı. Atatürk ‘Dışarda düşmanlar çok olur’ dedi. Bizim dışardan çok içerde düşmanımız var. Çok üzülüyorum, çok ağlıyorum memleketin haline. Gezi Parkı’nda ölen çocukların yerine ben öleydim keşke. Gücüm yok ki kalkayım onlarla beraber savaşayım” ifadelerini kullandı.

Kırca’ya “Siz kurtaracaksınız bu ülkeyi” diyen Nebiye Teyze şöyle devam etti: “Ben Levent Kırca’yı hep takip ediyorum. Nereye gidiyor ne yapıyor hepsini biliyorum. Çok seviyorum onu. İşçi Partisi’nin ve Levent Bey’in mitingi var. Mitinge ben gelemiyorum ama Türkiye’yi seven herkesi, bütün halkı Cumartesi günü Kadıköy’e çağırıyorum.”

 

 

 

 

 

Levent Kırca Nebiye Teyze'yle
Kırca daha sonra Zeytinburnu Demirciler Sitesi’nde işçilere buluştu. “İyi ki varsın Levent baba”, “Sizlere ihtiyacımız var” diyerek karşılayan işçiler Kırca’yla fotoğraf çektirdi.

‘İstanbul’u rantçılara ve cemaatçilere bırakmayacağız’

İşçi Partisi, 22 Mart Cumartesi günü saat 15.00’de İstanbul’da “Birlik ve Dirlik Mitingi” düzenleyecek. Ergenekon davasında tahliye olan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İşçi Partisi İstanbul Belediye Başkan adayı Levent Kırca ve ilçe belediye başkan adaylarının katılacağı miting Kadıköy İskele Meydanı’nda gerçekleşecek.

Tüm yurttaşları mitinge çağıran Kırca, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Türkiye’yi bölmek istiyorlar. ‘Oyları bölmeyin’ diyerek Türkiye’yi bölüyorlar. ABD’nin A planı BOP eşbaşkanı ile Türkiye’yi bölmekti, yapamadılar. B planı Cemaat’le kol kola giren bir CHP yaratmak. Halkımızı emperyalizmin seçeneklerine muhtaç bırakmıyoruz. Bölünme oyununu bozmaya İstanbul’dan, Hatay’dan başlayacağız. İstanbul’u rantçılara, cemaatçilere bırakmayacağız. 30 Mart’ta cumhuriyet düşmanlarına Mustafa Kemaller’in yenilmediğini göstereceğiz. Cumhuriyeti yeniden kurmak için herkesi Sayın Genel Başkanım Doğu Perinçek ile Birlik ve Dirlik Mitingi’ne bekliyoruz.”

 

Galeri
Etiketler: , , ,
📆 20 Mart 2014 Perşembe 10:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR