MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Ataşehirli kadınlar “8 Mart’ı doyasıya kutladı
Ataşehirli kadınlar “8 Mart’ı doyasıya kutladı


Ataşehir Belediyesi, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi. Ataşehir’in farklı mahallerinde gerçekleşen etkinlikler kapsamında ünlü sanatçılar konser verdi.

 

8-mart-atasehir-2

 

Ataşehirli kadınların yoğun ilgi gösterdiği kadınlar günü etkinliklerinde 8 Mart Cumartesi günü Mustafa Küçük Örnek Mahallesi Örnek Düğün Salonu’nda, Güler Duman Kayışdağı Mahallesi Aşkın Düğün Salonu’nda, Hüseyin Turan ise Mustafa Kemal Mahallesi Trio Düğün Salonu’nda konser verdi. Kadınların çiçeklerle karşılığında etkinliklerin 9 Mart Pazar günkü bölümünde ise Latif Doğan Ferhatpaşa Mahallesi Aslan Düğün Salonu’nda, Yavuz Bingöl ise Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu Fuaye Alanı’nda Ataşehirli kadınlar ile bir araya geldi.

 

8-mart-atasehir

 

Etkinliklere eşi Gamze Akkuş İlgezdi ile birlikte katılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, etkinliklerde yaptığı konuşmalarda Ataşehir Belediyesi’nin her zaman kadınların yanında olduğunu söyledi. Başkan Battal İlgezdi, belediye olarak kadınlara yönelik mesleki kurslara öncelik verdiklerini dile getirdi. Başkan İlgezdi, “Başı açık olan da kapalı olanda bizim kardeşimiz. Belediye’de çalışan başı kapalı olan kardeşlerimiz de var. Bizim kimsenin başörtüsüyle sorunumuz yok. Bu konuyu siyaset malzemesi yapanlara karşı dikkatli olun. Dürüst ve temiz siyaset yapanların yanında olun” dedi.

 

8-mart-atasehir-1

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün tarihini anlatarak başladığı konuşmasında Gamze Akkuş İlgezdi de, “ Bu gözyüzünün yarısı bizimse, hayatın her alanında eşit haklara sahip olmalıyız. Kadınlar olarak yanyana ve omuz omuza olduğumuzda daha güçlü olacağız” dedi.

 

 

 

 

 

📆 10 Mart 2014 Pazartesi 16:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR