MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Caferağa, Etkinlikler, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Bahariye Sanat Galerisinde İstanbul ve Kadın Sergisi
Bahariye Sanat Galerisinde İstanbul ve Kadın Sergisi


Bahariye Sanat Galerisi,11-23 Mart 2010 tarihleri arasında“İstanbul ve Kadın” temalı karma sergiye  ev sahipliği yapıyor. Resimden heykele ve seramiğe kadar, plastik sanatların farklı alanlarında üretimlerini sürdüren görsel sanatçılar İstanbul’u ve Kadın’ı kendi pencerelerinden yorumluyorlar.

  İstanbul’u ve Kadın’ı gerek tarihsel, gerek güncel boyutlarıyla ele alan sanatçılar; İstanbul ve Kadın’ın kesişen ve ayrışan yüzünü, iç içe geçmişliğini; estetik, tarihsel, politik ve aktüel boyutlarıyla değerlendiriyorlar.

  Sanat eleştirmeni Ümit Gezgin de ayrıca “İstanbul ve Kadın” başlığıyla gerek bu sergiye katılan bütün sanatçıları kapsayacak, gerekse de tarihten günümüze Kadın’ın İstanbul’la, İstanbul’un Kadın’la olan ilgisini bir kitap boyutunda ortaya koyuyor.

  Böylece “İstanbul ve Kadın” teması tarihten güncelliğe uzanan süreç içinde hem bir serginin hem de bir kitabın konusu oluyor.

  Ayrıca, sergi süresince “İstanbul ve Kadın” konulu söyleşi ve imza günü de düzenlenecektir.

Tarih: 11-23 Mart 2010

Adres: Caferağa Mah. Kadife Sk. No:1/1 Kadıköy

📆 11 Mart 2010 Perşembe 16:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR