MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Manşet, Toplum » Dünyanın en büyük öğrenci organizasyonu AIESEC gençlere hayallerini gerçeğe dönüştürme fırsatını sunuyor.
Dünyanın en büyük öğrenci organizasyonu AIESEC gençlere hayallerini gerçeğe dönüştürme fırsatını sunuyor.


İstanbul, 08 MART 2010 – 107 ülkede 1,000’in üzerindeki şubesinde 35.000 üyesi ile 1948 yılından beri faaliyet gösteren AIESEC, gençlere  uluslararası bir bakış açısı ve farklı tecrübeler kazandırmak  amacıyla farklı ülkelerde staj yapma imkanı veriyor.

Üniversitelerde okuyan, yüksek lisans öğrenimi gören veya yeni mezun bireyler için kariyer gelişimleri doğrultusunda fırsatlar sunan AIESEC’in uluslararası staj programına katılan gençler; nitelikleri doğrultusunda liderlik potansiyellerini ve organizasyon yetkinliklerini geliştirebiliyor, uluslararası çalışma deneyimi elde edebiliyorlar.

Gençler AIESEC aracılığıyla; pazarlama, bilişim sistemleri, insan kaynakları, mühendislik, kültürel anlayış ve toplumsal gelişim alanlarında 6 hafta ile 1,5 yıl arasında değişen sürelerle, 107 AIESEC ülkesinden birinde, tam zamanlı ve maaşlı staj yapabiliyorlar. Dilerlerse her yıl uluslararası arenada düzenlenen 470’den fazla uluslararası kongreye katılabiliyorlar. Böylece AIESEC’in 107 ülkede ve iş dünyasında sahip olduğu ağa dahil olarak, farklı ülkelerden insan tanıma ve profesyonel tecrübe ayrıcalığına sahip oluyorlar.

Politika dışı ve kar amacı gütmeyen; gerçekleştirdiği faaliyetlerle geleceğin liderleri için öncü bir uluslararası organizasyon olan AIESEC, bireylerin gelişiminden yola çıkarak, uluslararası işbirliği ve anlayışı güçlendirip, ülke ve toplumların gelişimine ve barışa katkıda bulunmayı amaçlıyor. AIESEC üyesi gençler proje takımlarını ve organizasyonları yönetip, şube yönetim kurulunda yer alarak; takım yönetimi, bütçe yönetimi, planlama yapma-uygulama, stratejik düşünme ve karar verme, organizasyon becerisi edinme konularında pratik tecrübeler kazanıyorlar.

Nitelikleri doğrultusunda girişimcilik, finans, kurumsal sosyal sorumluluk, eğitim gibi önemli konularda proje yaratma, geliştirme ve yönetme çalışmaları gerçekleştirmek ve uluslararası staj fırsatlarından yararlanmak için gençler;internet adresinden başvurabiliyorlar.

Yurtdışında Staj Sınavı için Son Başvuru Tarihi: 20 Mart 2010 !

İstanbul‘ da gerçekleştirilecek olan seçmelerin Son Başvuru Tarihi 17 Nisan 2010!

 

📆 09 Mart 2010 Salı 17:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR