MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Politika, Toplum » DSP Genel Başkanı Türker’den CHP’li küskünlere teklif var
DSP Genel Başkanı Türker’den CHP’li küskünlere teklif var


 

DSP Genel Başkanı Masum Türker CHPnin İstanbul ve İzmir’de bir çok deneyimli ve başarılı belediye başkan adayını listeye almayarak tasfiye başlatmasıyla ilgili YerelGundem.com’a açıklamalarda bulundu.

“Küskünlere DSP’nin kapıları açık”

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, İstanbul ve İzmir’deki CHP’li küskünlere parti kapılarının açık olduğunu ifade ederek, “Bu konuda bir yorum yapmaya gerek yok. Zaten YSK aldığı kararla bunun böyle olacağını bildirmişti. 18’ine kadar arkadaşlarımız istedikleri partiden adaylıklarını koyabilirler.” diye konuştu. Partilerinin hala hala aday belirleme çalışmalarının devam ettiğini anlatan Genel Başkan Masum Türker, aday belirlemedikleri yerlerde
sözkonusu adaylıklar için konunu parti meclisinde değerlendirileceğini söyledi. Türker, “Izmir’i daha tamamlamadık, İstanbul aynı şekilde. Örgütümüzün düşüncesini alırız. Parti ilkelerine uyumlu olduğu taktirde değerlendiririz. En son belediye başkanımızı CHP transfer etmişti. Bizden CHP’ye gidenler olduğu gibi, CHP’den de bize gelenler olmuştu” diye konuştu.

Aday belirlemedikleri yerlerde olağanüstü bir durum olmadıkça aynı arkadaşlarla seçime gidileceğinin altını çizen Türker, “Mesela İzmir’de de Torbalı, Güzelbahçe ile bir iki ilçe daha var. Burada adaylar belirlendi. Diğer ilçelerin çalışmaları devam ediyordu. Zaten bu arkadaşların önemli bir kısmı DSP’den zamanında CHP’ye gitmiş arkadaşlar.” dedi. DSP Genel Başkanı, bir gerçeğin altını çizmek istediklerini ifade ederek, şunları söyledi: “Türkiye’de bir değişim yaşanıyor. Siyasetin DNA’sı seçildi, önümüzdeki dönem hem sağda hem solda dürüst siyasete dönüş sağlanmış oldu“.

DSP İzmir İl Başkanı Selçuk Karakülçe’de yaptığı açıklamada İzmir’de aday gösterilmeyen CHP’li hali hazırdaki başkanlara ve başkan adaylarıyla küskünlere çağrıda bulunarak, “DSP’nin kapısı herkese açık” mesajı verdi.

Kendilerinin bu daveti aylar önce verdiklerini ifade eden Karakülçe, “Bu daveti
biz aylar önce vermiştik. Demokratik sol felsefeye sahip bütün arkadaşları partiye davet etmiştik. Bu dün de geçerliydi bugün de geçerli. Kapılarımız açık. Aylarca önceden de birleşmenin bütünleşmenin adresi Demokratik Sol Parti.
” diye konuştu.

Kısıtlama olmayacağını ifade eden Karakülçe çerçeveyi ise şu şekilde çizdi:

Türkiye’yi seven, çağdaş, laik, demokratik Türkiye’ye inanan, Atatürk milliyetçiliğini savunan, DSP felsefesini özümsemiş.

DSP felsefesinde Mevlana, Yunus Emre fikirlerinin olduğunu, çağdaşlık ve Atatürkçülüğün içiçe bulunduğunu anlatan Karakülçe, “Ayın 18’ine kadar yani kadrolar kesinleşinceye değişiklikler sözkonusu olabilir. YSK’nın aldığı karar bu yönde. DSP seçime hazır, sıkıntı yok. Bu seçimlerden büyüyerek çıkacağız. Göstergeler öyle.” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler: , , ,
📆 11 Şubat 2014 Salı 12:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR