MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » Üniversitede “Adalet” Dansı
Üniversitede “Adalet” Dansı


Tüm dünyada kadınlara karşı uygulanan şiddeti protesto etmek amacıyla düzenlenen “One Billion Rising” (Bir milyar yükseliyor) etkinliğine İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’de destek veriyor. Üniversite çalışanları, akademik kadrosu ve öğrencileriyle dünya ile eş zamanlı olarak “Adalet” için dans edecek.


Dünya genelinde yaklaşık bin 600 noktada 14 Şubat’ta saat 14.00’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilerek ve bu yılki teması “Adalet” olan etkinliğe dünya genelinde 400’ün üzerinde üniversite destek veriyor.


Stanford, Boston, Michigan State gibi üniversitelerden de katılımın sağlanacağı etkinlikte İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi ailesi aynı koreografiyle dans edecek. Parmaklar Adalet için gökyüzüne doğru yükselirken, dünyanın farklı metropollerinden toplam 1 milyar kişinin katılması hedeflenen etkinlikle , kadına karşı şiddet dansla protesto edilecek.


Günümüzde dünyada her üç kadından biri taciz ediliyor, tecavüze uğruyor veya öldürülüyor. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’de tüm çalışanları ve öğrencileriyle parmaklarını gökyüzüne kaldırarak, kadına şiddetin üzerinde durulması gereken önemli bir sorun olduğunu hatırlatacak.
İSTANBUL (İHA)

 

📆 10 Şubat 2014 Pazartesi 15:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR