MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Sahrayıcedit, Toplum » Mutlu emekliler ve yaşlılar için Sosyal Yaşam Evi
Mutlu emekliler ve yaşlılar için Sosyal Yaşam Evi


Kadıköy Belediyesi yeni bir projeyi daha hayata geçirdi

Mutlu emekliler ve yaşlılar için Sosyal Yaşam Evi

 

Kadıköy Belediyesi, emeklilerin, 65 yaş üzeri mahalle sakinlerinin buluşup hoşça  vakit geçireceği, sağlık ve kuaförlük hizmetlerinden faydalanabilecekleri Sosyal Yaşamevleri’nin ilkini  Sahrayıcedit Mahallesinde açtı.

Emekli nüfusunun fazla olduğu Kadıköy’de, komşuluk ilişkilerinin gelişmesi, mahalle sakinlerinin buluşup çeşitli aktiviteler yapması için planlanan Sosyal Yaşam Evi’nin açılışını Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk yaptı. İlk kez pilot bölge seçilen Sahrayıcedid Mahallesindeki Sosyal Yaşam Evi’ne ücretsiz üye olabilen mahalle sakinleri, Yaşam Evi’nde farklı ve renkli etkinliklerden de ücretsiz yararlanabiliyor.

ev

KUAFÖR DE VAR, DOKTOR DA

Halen 400 Kadıköylünün üye olduğu Sosyal Yaşam Evi’nde kuaförlük hizmetleri başta olmak üzere tüm hizmetlerden ücretsiz yararlanabilen mahalle sakinleri, doktor ve sağlık hizmetlerinden, ingilizce, bilgisayar, resim gibi kurslardan yararlanabiliyor,  düzenlenen film gösterimleri ve kitap okuma etkinliklerine de katılabiliyor. Kendi aralarında tavla turnuvaları da düzenleyen mahalle sakinleri hobi bahçelerinde çeşitli organik ürünler de yetiştirebiliyor. Sabah saat 08.00 de açılıp akşam saat 19.00 ‘da kapanan Sosyal Yaşam Evi’nde doktor söyleşileri, müzik dinletileri de gerçekleştiriliyor.

Sosyal Yaşam Evi’nin kent yaşamında ihtiyaçtan doğduğunu ve son zamanlarda kaybolan komşuluk ilişkilerini yeniden canlandırdığını kaydeden Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk “Sosyal Yaşam Evi’nin bu kadar büyük ilgi görmesinden çok mutlu oldum. Her mahalleye açarak önemli bir ihtiyacı karşılayacağız” dedi.

 

 

Galeri
Etiketler: , ,
📆 04 Aralık 2013 Çarşamba 16:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR