MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Manşet, Toplum » Maltepe Belediyesi aşure dağıttı

Maltepe Belediyesi aşure dağıttıMaltepe Belediyesi aşure dağıttı

 

Maltepe Belediyesi Muharrem Ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı. Her yıl geleneksel olarak yapılan dağıtım Maltepe Meydanı ve Küçükyalı Adnan Kahveci Parkı ile Maltepe Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.

 

Maltepe Belediyesi tarafından altı bin adet küçük kaselerde servis edilen aşure, belediye başkan yardımcıları ve personel tarafından dağıtıldı. Her yıl Muharrem Ayı’nda dağıtılan bereket, paylaşım ve hoşgörünün sembolü aşure bu yıl da Maltepelilerden tam not aldı.

 

Muharrem Ayı’nda paylaşımın en güzel örneklerinden biri de Maltepe Belediyesi Taziye ve Aşevi’nde verildi. Ekim ayı içinde hizmete açılan ve Kasım ayından itibaren yemek dağıtımına başlanan Taziye ve Aşevi’nin yemek tanıtımı belediye başkan yardımcıları, muhtarlar, belediye birim müdürleri ve personeli ile basın mensuplarının katılımıyla gerçekleştirildi. Yemek sonrası davetlilere aşure ikram edildi.

 

Muhtarlıklardan gelen talep doğrultusunda belirlenen ihtiyaç sahibi 145 hane olmak üzere günde 287 kişiye Maltepe Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Taziye ve Aşevi mutfağında pişirilen üç çeşit yemek servisi yapılıyor.

 

 

📆 18 Kasım 2013 Pazartesi 16:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR