MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Spor, Toplum » Işık Üniversitesi İki Mutluluğu Bir Arada Yaşıyor!
Işık Üniversitesi İki Mutluluğu Bir Arada Yaşıyor!


 

IŞIKLILAR, Korunmaya Muhtaç Çocuklara daha güzel bir yaşam alanı sunmak için koşarak bağış toplayacak.

17 Kasım 2013 İstanbul Maratonu ile 17 Kasım 1996 Işık Üniversitesinin açılışının ve ilk ders günün aynı tarihe denk gelmesi nedeniyle, 35. Vodafone İstanbul Maratonu’nda Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi, Koruncuk Vakfı yararına, eğitim öğretim kadrosu ve öğrencilerinden oluşan ekibiyle ter dökecek.

128 yıldır kesintisiz eğitim veren Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi, Koruncuk Vakfı için 35.’si düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu’nda 10-15 km etaplarında koşacak.

Maratona;

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi, Koruncuk Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Cem YURTBAY,

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi Genel Sekreteri Aziz GENÇ,

Ayrıca 50’ye yakın akademisyen, idareci ve öğrenci Koruncuk Vakfı için bağış toplamak amacıyla yarışacak.

Üniversitelerde sosyal sorumluluk kültürünü geliştirmek, korunmaya muhtaç çocukların mutlu bir çocukluk geçirmesine ve geleceğe hazırlanmasına yardımcı olmak isteyen IŞIKLILAR; toplayacakları bağışlarla Koruncuk Vakfı Bolluca Köyü’nün eksiklerinin giderilmesi için koşacak. Toplanan bağışlar Koruncuk Vakfı Bolluca Köyü’nün yolları, kaldırımları, merdivenleri, evlerin dış cephelerinin onarılması ve yeni yapılması planlanan istasyonlu yürüyüş yolu ile bisiklet yolu projelerine katkı sağlayacak.

Böylesine anlamlı bir günde siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızı aramızda görmeyi diliyoruz.

 

KORUNMAYA MUHTAÇ ÇOCUKLAR (KORUNCUK) VAKFI  

1979 yılında gönüllü kişiler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (TKMÇV), her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanmaktadır. Amacı, kurup yaşattığı “Çocukköyleri” ile ailesi olmayan veya terk edilen, kişisel varlığı tehdit altında olan, ihmal veya istismara uğramış, kötü alışkanlıklara karşı savunmasız bırakılmış korunmaya muhtaç çocukları (Koruncukları), “Çocukköyleri”nde hazırladığı aile ortamıyla toplumda başarılı bireyler haline getirmek ve ülkemizde yaşanan korunmaya muhtaç çocuklar sorununa da çözüm sunarak örnek teşkil etmektir.

📆 15 Kasım 2013 Cuma 15:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR