MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Toplum » 5 Dakika Staj Fırsatını Kaçırmayın
5 Dakika Staj Fırsatını Kaçırmayın


İlk Defa Türkiye’de Hayata Geçecek 5 Dakika Staj Uygulaması 4 Kasım’da Başladı
Staj uygulaması Bosch Türkiye’nin Facebook sayfasından onlıne olarak gerçekleşiyor
Uygulamaya Katılanlar Arasından 3 Kişi, Uzun Dönemli Staj Yapma İmkanına Sahip Oluyor

Üniversite öğrencilerinin kariyer gelişimlerine destek veren “Bosch’ta 5 dakika staj” fırsatına başvurular, şirketin Facebook sayfasından online olarak yapılıyor.
Dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçilerinden Bosch, üniversite öğrencilerinin kariyer gelişimlerine destek veriyor. İlk defa Türkiye’de hayata geçirilen online staj uygulaması ile programa katılan üniversite öğrencileri, şirketin istedikleri bir departmanında staj yapabiliyor. “Bosch’ta 5 dakika staj” adı altında hayata geçen uygulamaya katılmak için Facebook’ta Bosch Türkiye sayfasından yapılan duyuruları takip etmek gerekiyor.
4-8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen uygulamayla Türkiye’nin çeşitli departmanlarında görev yapan yaklaşık 100 çalışan, çalışma ortamı ve bu şirkette çalışmanın nasıl bir tecrübe olduğu hakkında genç yeteneklere deneyimlerini aktarıyor. Uygulamaya katılan üniversiteliler, iş kolları ve ürünlerle ilgili bilgi edinmenin yanı sıra şirketin global iş yapış prensibini, dünyada ve Türkiye’deki yerini ve iş hayatı hakkında merak ettikleri konuları öğrenme imkanına sahip oluyor.
Programa katılmak için, gençlerin şirketin Türkiye Facebook sayfası üzerinden ilgilendikleri bölümün başlığını ve orada çalışanlardan birinin adını seçmeleri yeterli oluyor. Facebook uygulamasıyla üniversiteliler 5 dakika boyunca seçtikleri çalışan ile sesli ve görüntülü olarak konuşup merak ettikleri soruların yanıtlarını alabiliyor.
Ayrıca uygulamaya katılanlardan 3 kişi, yapılacak değerlendirme sonrasında uzun dönemli staj yapma imkanına da kavuşacak. Pilot çalışması Türkiye’de yapılan uygulama, önümüzdeki aylarda şirketin faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde de hayata geçiyor.
İSTANBUL (İHA)

Etiketler: , ,
📆 08 Kasım 2013 Cuma 10:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR