MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Flaş, Kültür-Sanat, Magazin, Toplum » Ataşehir’de görkemli kutlama
Ataşehir’de görkemli kutlama


Cumhuriyet’in 90. yaşında

 Ataşehir’de görkemli kutlama

 

Cumhuriyet’in ilanının 90. yıldönümü Ataşehir’de şölen havasında kutlandı. Ataşehir Belediyesi tarafından organize edilen kutlamalar fener alayı yürüyüşü ile başladı, Nilüfer konseri son buldu.

 

Ataşehir’deki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Atatürk Mahallesi Özgürlük Parkı’nda toplanan kalabalığa, Ataşehir Belediyesi tarafından Türk bayrağı ve balonlar dağıtılmasıyla başladı. Cumhuriyet coşkusuyla çocuktan yaşlıya tek yürek olan kalabalık hep bir ağızdan Cumhuriyet ve Atatürk marşları söyledi.

 

Cumhuriyet TIR’ının Özgürlük Parkı’ndan hareket etmesiyle yürüyüşe başlayan kalabalığa her yıl olduğu gibi bu yıl da Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi önderlik etti. Başkan İlgezdi, eşi Gamze Akkuş İlgezdi ve kızları Nehir Turnam İlgezdi ile birlikte katıldığı yürüyüşte Ataşehirli vatandaşların Cumhuriyet Bayramlarını kutladı. Cumhuriyet Meydanı’na doğru yürüyüşe geçen on binlerce kişi hep birlikte bayraklarını sallayıp marşlar söylemeye devam ettiler.

 

Özgürlük Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar olan güzergah boyunca, hazırlanan maket ve canlandırmalarla Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş aşamaları anlatıldı. Fener alayı yürüyüşüne katılanları önce Bandırma Vapuru, sonra güzergah boyunca; Seymenler, bale gösterisi, Cumhuriyet’e katkı sağlayan aydınlar ve Anıtkabir karşıladı. Güzargahın sonu olan ve Nilüfer Konseri’nin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı’nın girişi ise Türküye Büyük Millet Meclisi olarak tasarlandı.

 

Atasehir-Cumhuriyet-gorkeml

Cumhuriyet Meydanı’nda biraraya gelen ve marşlar söylemeye devam eden yaklaşık 50 bin kişilik kalabalık görkemli bir havai fişek gösterisi izledi. Ataşehirlilerin ve Tüm Türkiye’nin Cumhuriyet Bayramını kutlayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yaptığı konuşmada; “Cumhuriyet, Atatürk ve silah arkadaşlarının kanları ve canları ile kazandıkları Kurtuluş Savaşı’nın eseridir. Cumhuriyet, yaşam boyu korumamız gereken en değerli varlığımızdır. Cumhuriyet; bağımsızlıktır, özgürlüktür ve demokrasidir. Cumhuriyet; çağdaşlıktır, fakirin adaletidir, ve kimsesizlerin kimsesidir. Bugün Cumhuriyetimizi ülkemizin dört bir yanında coşku ile kutluyoruz. Cumhuriyet için alanları dolduranlara Ataşehir’den selam olsun” dedi.

 

Şu ana kadar Ataşehir’deki en coşkulu ve en büyük kalabalığı buluşturan bu yılki Cumhuriyet kutlamalarında Sanatçı Nilüfer de konser verdi. Birbirinden güzel şarkılarını seslendiren Nilüfer’e Başkan İlgezdi tarafından teşekkür plaketi ve çiçek sunuldu.

Galeri
📆 30 Ekim 2013 Çarşamba 18:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR