MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Politika, Toplum » CHP, Yerel Seçimlerde Kadın adaylarına güveniyor
CHP, Yerel Seçimlerde Kadın adaylarına güveniyor


 İstanbul Kadın Aday Adayı Tanıtım Toplantısı

 

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı tarafından ” YERELDE SEÇİM KADINLAR ÇÖZÜM” sloganıyla düzenlenen  Kadın Kolları Küçük Kurultayı’nın ardından kadın aday adaylarının tanıtım toplantılarına başlandı.

Eşit Temsil Eşit Katılım hedefiyle yola çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları  30 Mart 2014’de yapılacak olan Yerel ve Mahalli İdare seçimleri sürecinde kadınları daha etkin ve görünür kılmak, kadın bakış açısını yerel yönetimlere yansıtabilmek, kadın temsili ve katılımını arttırmak amacıyla çalışmalarına devam etmektedir. Son dönemde alınan kararlar ile  % 33 cinsiyet kotasının uygulanabilecek hale gelmesi ve kadın aday adaylarından yerel seçimlerde adaylık ücreti alınmaması,  kadınların  yerel yönetimlere katılımı ve teşviki açısından son derece büyük önem taşımaktadır. Şu ana kadar 130 kadın belediye başkan aday adayı ve 3000′e yakın kadın belediye meclis üyesi aday adayının olması sürecin kadınlar açısından oldukça etkin olunacağının temel göstergesidir.

İstanbul İl Kadın Kolu Başkanlığının organizasyonunda 26 Ekim 2013 Cumartesi günü Saat: 11:00’de Beşiktaş, Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan İSTANBUL KADIN ADAY ADAYLARI TANITIM TOPLANTISI, Sn. Selvi Kılıçdaroğlu, Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ve KKMYK üyelerinin de katılımıyla gerçekleşecektir. Toplantıya 800 e yakın kadın aday adayının katılması beklenmektedir.

İstanbul  toplantısının ardından Ankara’da da aynı çalışma gerçekleştirilecektir.

 

📆 24 Ekim 2013 Perşembe 12:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR