MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Toplum » Ümraniye’de temizlik seferberliği
Ümraniye’de temizlik seferberliği


Ümraniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Ümraniye’de kurulan 11 kurban satış noktası ile izinli kurban kesim yerlerinin temizlik ve tasfiye işlemlerini tamamladı.
Ümraniye Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinden başlayarak bayram süresince yaptığı temizlik çalışmalarıyla Ümraniye halkının sağlıklı, temiz ve hijyenik bir ortamda bayramlarını geçirmelerini sağlamak için çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Ümraniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Ümraniye’de kurulan 11 kurban satış noktası ile izinli kurban kesim yerlerinin temizlik ve tasfiye işlemlerini tamamladı. Ekipler, söz konusu alanların tamamında temizlik, yıkama ve dezenfekte işlemleri gerçekleştirdi.Ayrıca kurban atıklarıyla ilgili bölge genelinde tarama yapılarak görülen olumsuzluklara anında müdahale edildi ve atıkların alımları yapıldı.
Bayram süresince izinli kurban kesim noktalarından periyodik olarak en hızlı şekilde atıkların alımı yapılarak atıkların birikmesi engellendi. Ayrıca kurban bayramı süresince çöp konteynerlerine atılan kurban atıklarının kötü koku ve çevre kirliliğine sebebiyet vermemesi için ilçe genelinde bulunan konteynerlerin yıkama ve dezenfekte işlemleri yapıldı. Belediyeye dilekçe ile başvuruda bulunan vatandaşlara da toplam 300 kamyon gübre temin edildi.

BAŞKAN HASAN CAN: “EKİPLERİMİZ BAYRAMDA ÖZVERİYLE ÇALIŞTI”
Ümraniye Belediyesi olarak gerek zabıta ve gerekse temizlik alanlarında gerekli tüm önlem ve uygulamaların yapılarak vatandaşa huzurlu bir bayram yaşattıklarını söyleyen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, ekiplerin bayram süresince büyük bir özveri ile görev yaptıklarını belirtti. Temizlik ekiplerinin 4 günlük bayram boyunca kurban satış ve kesim alanlarında ve camilerde temizlik noktasında hassasiyetle görev aldıklarını ifade eden başkan Hasan Can, bayram sonrasında da aynı özenle tüm kurban kesim ve satış alanlarının tamamen temizlendiğini söyledi. İSTANBUL (İHA)

Etiketler: ,
📆 21 Ekim 2013 Pazartesi 16:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR