MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Manşet, Toplum » Esenyurt’ta Tam Donanımlı Kurban Pazarı
Esenyurt’ta Tam Donanımlı Kurban Pazarı


Esenyurt Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle 100 dönüm araziye kurban satış alanı kurdu. Esenyurt Örnek Mahallesi Mezarlık Mevkii’nde kurulan kurban satış alanı, kurban satıcıları ve vatandaşların sıkıntı yaşamaması için tam teşekküllü çalışma yürütüyor.

NE İHTİYAÇ VARSA, BELEDİYE SAĞLIYOR
Esenyurt Kurban Pazarı 100 dönüm alana kurularak, 228 çadır kapasitesi, 3 kesim ünitesi, 200 araçlık otopark ve 10 dönümlük alanı da kurban kesim bölümü olarak konuşlandırıldı.
Esenyurt Belediyesi ekipleri tarafından 5 tanker ile günün her saati su ihtiyacı, 2 iş makinası ve 32 yardımcı personel ile hizmet verilmektedir. Aydınlatma sistemi yapılan kurban pazarında, mıcır dökümü ve yol çalışmaları tamamlandı. Esenyurt Belediyesi kurban satış alanında ayrıca, satıcılar ve kurban almak için alana gelen vatandaşlar için lavabo, büfe ve kantin imkânı bulunmakta.
Anadolu’dan gelen büyükbaş ve küçükbaş yüklü araçlar, Esenyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü uzman personeli, İlçe tarım müdürlüğü görevlileri ve Belediye Zabıta ekipleri gözetiminde kurban alanına girişi sağlanıyor.
Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından hayvanların kontrolleri ve “Avrupa Yakası Hayvan Nakil Takip” formları incelenerek sağlık kontrolleri gözden geçiriliyor. Hayvanların kontrolleri, yapılan tahlil raporları incelemesi ardından sağlıklı oldukları belirlenen kurbanlıkların çadırlara yerleştirilmesi sağlanıyor. İSTANBUL (İHA)

Etiketler: , ,
📆 03 Ekim 2013 Perşembe 18:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR