MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Dünyadan, Flaş, Gezi-Alışveriş, Toplum » 1 Milyon 200 Bin Dolarlık Taş
1 Milyon 200 Bin Dolarlık Taş


İstanbul Jewelry Show Ekim 2013’de Yer Alan Tırnak Büyüklüğündeki Pırlanta, Fiyatı İle Dudak Uçuklatıyor 
 Fuar İçin Özel Getirtilen 50 Karadlık Pırlantanın Fiyatı 1.2 Milyon Dolar

Türkiye açısından büyük önem taşıyan kuyum sektörünün nabzını tutan, “İstanbul Jewelry Show Ekim 2013” yerli-yabancı firma ve tasarımcıları 37. kez İstanbul’da buluşturdu. Fuarda yer alan 1 milyon 200 bin dolarlık ‘Pırlanta’ ilgi odağı oldu.
Görkemli bir törenle açılan fuarda ünlü markalar en yeni modellerini ilk kez gözler önüne çıkarttı. Birbirinden değerli taşların göz kamaştırdığı, paha biçilmesi çok zor olan ürünlerin büyüleyici atmosferi başları döndürdü. Noel, Yılbaşı ve Sevgililer Günü için en yeni modellerin ilk kez sergilendiği fuarın en pahalı ürünü, tırnak kadar ‘Pırlanta’ oldu. 50 karadlık pırlanta taşın fiyatı duyanların dudağını uçuklattı. 1 milyon 200 bin dolarlık ‘Pırlanta’ fuarın en pahalı ürünü olarak kayıtlara geçti.
Zen Pırlanta’da sergilenen taşa, basın mensuplarının yanı sıra katılımcılarda ilgi gösterdi. Pırlanta taş hakkında bilgi veren Zen Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Emil Güzeliş, “Dünyanın en iyi güvenilirlik sertifikasına sahip. Bende hayatınmda ilk defa 50 karadlık bir taş tutuyorum. Fuar için özel getirttik. Fiyatı 1.2 milyon dolar. Çok özel bir taş. Dünyada çok sayılı adette var. Bu büyüyüklükte taş kolay kolay bulunmuyor” dedi. İSTANBUL (İHA)

Etiketler: , , , ,
📆 03 Ekim 2013 Perşembe 17:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR