MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » Genç Mimarlar Yıldız Buluşmalarında
Genç Mimarlar Yıldız Buluşmalarında


Haliç Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrenci ve akademisyenleri, Yıldız Buluşmaları kapsamında bir araya geldiler…

1999’dan bu yana, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Mimarlık Fakültesi tarafından çeşitli aralıklarla düzenlenen Yıldız Buluşmaları etkinliğinde bu kez, Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile YTÜ Mimarlık Fakültesi buluştu. Mimarlar, yapı sektörünün liderleri, uzmanlar ve öğrencileri bir araya getirmeyi, uluslararası bir açılımla Türkiye dışından önemli proje ve uygulamaları da toplantılara paralel olarak sergilemeyi hedefleyen Yıldız Buluşmalarına özellikle akademisyen ve mimarlık öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

Y.T.Ü. Mimarlık Fakültesi’nde açılışı yapılan sergide, YTÜ Mimarlık Fakültesi ve Haliç Üniversitesi Mimarlık öğrencilerinin “Geleceğe Bakış” konulu projeleri sergilendi.

Açılış konuşmalarında YTÜ Mimarlık Fakültesinin bir etkinliği olan “Yıldız Buluşmaları” bağlamında, daha önce diğer kurumlar ve üniversiteler ile kurulan işbirliklerinin verimine ve bu tür aktivitelerin öğrencileri kendi çevreleri dışına taşımasının önemine değinildi. Daha önceki yıllarda İstanbul Metropolitan Planlama, Marmara Çalışanlar Federasyonu, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi tarafından sergiler YTÜ ye taşınmış, çeşitli panel ve konuşmalar eşliğinde mimarlık eğitimi ve mesleği irdelenmişti.

“Geleceğe Bakış” sergisi Y.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Dekanlık Holünde 24 Kasım’a kadar görülebilir.

📆 27 Eylül 2013 Cuma 13:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR