MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » 100 yıllık Hat eserleri Novada Ataşehir AVM’de
100 yıllık Hat eserleri Novada Ataşehir AVM’de


Hattat Rakım Efendi’nin nadide eserleri

Novada Ataşehir AVM’de sergilenecek

 İstanbul Ataşehir’de bulunan Novada Ataşehir Alışveriş Merkezi, dünyanın en tanınmış hat ve ebru sanatçılarının eserlerinden oluşan “Karma Türk El Sanatları” sergisine ev sahipliği yapacak. Adil Menemencioğlu koleksiyonunda yer alan 100 yıllık hat örnekleri ve ebru ustalarının eserleri 28 Eylül-11 Ekim tarihleri arasında görülebilir.

Novada Ataşehir AVM, 28 Eylül’de ünlü koleksiyoner Adil Menemencioğlu’nun hat ve ebru koleksiyonundan oluşan “Karma Türk El Sanatları” sergini sanatseverlerle buluşturacak.

11 Ekim tarihine kadar açık kalacak sergide, Osmanlı döneminin en ünlü hat ustalarından Hattat Rakım ve Hattat Ömer Vasfi’nin eserlerinin yanı sıra günümüzün dünyadaki en iyi 10  hattatı arasında adı geçen Fuat Başar, Levent Karaduman, Yüksel Yaşar, Ömer Faruk Eratlı, Mustafa Düzgünman  ve İranlı sanatçı Şiran’ın (Askar)  birbirinden seçkin ve değerli  eserleri ziyarete açılacak.

“Karma Türk El Sanatları” sergisinde  hat  sanatının seçkin örnekleri dışında Fuat Başar, Alparaslan Babaoğlu, Mahmut Peşteli, Zait Edremit, Mustafa Düzgünman, Firdevs ve Hayrettin Yangöz gibi ebru sanatına isimlerini altın harflerle yazdıran ustaların eserleri de  görülebilecek.

 

Etiketler: , , ,
📆 25 Eylül 2013 Çarşamba 10:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR