MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Büyükşehir, Flaş, Kozyatağı, Toplum » Bostancı Tuzcuoğlu Köprüsü ve çevresinde yepyeni bir aydınlatma…
Bostancı Tuzcuoğlu Köprüsü ve çevresinde yepyeni bir aydınlatma…


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kozyatağı-Bostancı Arasındaki Tuzcuoğlu Köprüsü altında ve devamında yepyeni bir aydınlatma ve peyzaj çalışması uyguladı.
Proje kapsamında yapılan peyzaj çalışmasını, gece de ön plana çıkaracak led aydınlatma yapıldı. Led aydınlatma kapsamında çalı gruplarının ve sert zeminlerin etrafına 640 mt şerit led, mevcut ağaç diplerine ise vurgulayıcı 28 adet led projektör yerleştirildi.
Çalışma yapılan 3 bin 760 metrekarelik alanın 3 bin 93 metrekaresi yeşil alan, 667 metrekaresi ise sert zemin olarak tasarlandı.Söz konusu alanda 6 bin 800 adet çalı ,64 adet ağaç,5 bin 200 adet mevsimlik çiçek kullanıldı. Projede sert zemin olarak kırmızı siyah ve beyaz doğal taşlardan oluşan bir tasarım yapıldı. Bu kapsamda 87 ton beyaz podima taşı, 6 ton siyah doğal taş, 3 ton kırmızı taş kullanıldı.
Proje kapsamında yeşil alan içerisinde bulunan 2 adet köprü ayağına metal lazer kesim kaplama yapıldı. Bu uygulamada, lazer kesimi ile oluşturulan motiflerin arkasına, çalışmayı vurgulayacak ve ön plana çıkaracak, hava karardığında devreye giren LED lambalarla vurgulanan motifler ön plana çıkarıldı. Görsel olarak mavi, yeşil ve kırmızı olmak üzere 3 renkten oluşan bu aydınlatma yaklaşık olarak dakikada 9 defa renk geçişi yapıyor.

 

 

📆 21 Eylül 2013 Cumartesi 12:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR