MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » Yıldız Adayları …
Yıldız Adayları …


YTÜ Uluslararası Eğitimsel İşbirliği Protokolü dahilinde YTÜ’yü ziyaret eden Makedonyalı öğrenci ve öğretmenler, İstanbul ve Yıldız Teknik Üniversitesine hayran kaldılar…

Makedonya’da eğitime devam eden Tetova Devlet Üniversitesi öğretim elemanı ve 45 kişilik öğrenci grubu, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Uluslararası Eğitimsel İşbirliği Protokolü dahilinde İstanbul gezisi ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ziyaretinde bulundular.

YTÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi üniversitenin tanıtımını, 2. Abdülhamit’in çalışma ofisi olarak kullandığı ve şuan YTÜ Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlük binasında bulunan Hünkar salonunda yaptı. Uluslararası Öğrenci Ofisleri Genel Koordinatörü Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Alparslan Açıkgenç ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Aylin Yavaş Bozkurt tarafından Makedonyalı öğrencilere, üniversitenin fiziki, akademik ve eğitim sonrası imkanları konularında bilgi verildi.

Yıldız Kampüs turunıun ardından, Boğazın eşsiz manzarası eşliğinde Yıldız Çatı Restaurant’ta yemek yiyen Makedon Öğrenciler, daha sonra, YTÜ Davutpaşa Kampüsü’nü gezdiler. Makedonya ve Balkanlar’ın Türkiye’ye özel bir yakınlık duyduğunu da ifade eden öğrenciler, özellikle lisansüstü ve doktora programlarına ilgi duyduklarını ifade ederlerken duygularını, “İstanbul ve Yıldız Teknik Üniversitesi hakkında çok şey duyardık. Ama gördüklerimiz karşısında duyduklarımızın yetersiz kaldığını fark ettik. Buradaki eğitim kalitesini yaşamak gerekir” cümlesi ile ifade ettiler.

YTÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Aylin Yavaş Bozkurt etkinliği şu sözlerle ifade etti: ”YTÜ’de yüksek lisans ya da doktora yapmak amacıyla gelen Makedonyalı öğrenciler YTÜ diplomasına sahip olmak için can atıyorlar. YTÜ çok misafir ağırladı şimdiye kadar ama bu sefer büyük bir gönül bağı vardı ve öğrenciler gezi boyunca her şeyi heyecanla takip ettiler. Bizim için de onları tanımak çok büyük mutluluk oldu.”

Makedon ekibin kafile başkanlığını yapan DR. Qani Nesimi de yaptığı açıklamada, şunları ifade etti: YTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Sayın Prof. Dr. Alparslan Açıkgenç, Aylin Yavaş Hocam ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde bizleri en iyi şekilde ağırlayan YTÜ ekibine çok teşekkür ediyoruz. Bu ziyaret bizim için çok büyük bir anlam ifade etmekte. Hem dinlerken, hem yürürken, hem de gezerken çok şeyler ögrenmiş olduk. YTÜ’ye çok teşekkür eder, gelecek zamanlarda da bir daha görüşme imkanı vermesini dileriz.’

📆 20 Eylül 2013 Cuma 16:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR