MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Dünyadan, Flaş, Spor, Toplum » Efsanevi NBA oyuncusu Muggsy Avea’nın konuğu olarak İstanbul’da
Efsanevi NBA oyuncusu Muggsy Avea’nın konuğu olarak İstanbul’da


Avea, NBA’in Resmi Ortağı olarak sponsorluğunu üstlendiği, dünya genelinde ABD dışında 14 ülkede düzenlenen NBA 3X Tour ile sokak basketbolu heyecanını Türkiye’ye taşıdı.

Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, “NBA ile resmi iş ortaklığımızın bir yılı dolmak üzere. Bu süreçte işbirliğimizi basketbol sahasında bırakmayıp, mobil ortamdan, internete, sosyal medyadan, sokağa hayatın her alanına taşıdık. Bu yıl ilk kez desteklediğimiz NBA 3X turnuvasını 3 şehrimizde düzenledik ve hem izleyici, hem katılımcı takım anlamında büyük ilgi gördü. NBA 3X macerasını, Türkiye’nin birçok farklı şehrine taşımayı planlıyoruz” dedi.  

İzmir ve  Ankara’da gerçekleştirilen turnuvanın bu haftasonu İstanbul’da düzenlenecek son  etabına, 1.60 cm’lik boyuyla NBA tarihinin en kısa boylu efsanevi oyuncusu Muggsy Bogues da Avea’nın davetlisi olarak katılacak.

Geçtiğimiz yıl NBA ile imzaladığı 3 yıllık işbirliğianlaşmasıyla NBA’in Türkiye Resmi Ortağı olan ve bu kapsamda bir ilke imza atan Avea, yenilikçi ve yaratıcı çalışmalarını basketbol dünyasına da taşıyor. Avea, gerçekleştirdiği işbirliği ile  basketbol dünyasının en köklü ve büyük etkinliklerinden NBA 3X Tour’u Türkiye’de 3 ilde birden düzenlenmesini sağladı.

İzmir ve Ankara’da gerçekleştirilen turnuvanın 21-22 Eylül tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek son  etabına, 1.60 cm’lik boyuyla NBA tarihinin en kısa boylu efsanevi oyuncusu Muggsy Bogues da Avea’nın davetlisi olarak katılacak. İstanbul Caddebostan sahilinde 127 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek turnuva öncesinde Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk’ün ev sahipliğinde, NBA Türkiye Kıdemli Direktörü Naci Cansun ve NBA’in en kısa boylu efsanevi yıldızı Muggsy Bogues’un katılımıyla bir tanıtım toplantısı yapıldı.

 NBA web sitesi Türkiye’de 2.5 milyon tekil kullanıcıya ulaştı

Basın toplantısında NBA ile geçen yıl yaptıkları işbirliği anlaşması kapsamında hayata geçirilen çalışmaların kısa bir değerlendirmesini de yapan Dehşan Ertürk; NBA işbirliklerinin artırdığı bu ilgi doğrultusunda NBA’in web sitesinin Türkçe bir içerikle basketbol severlerin kullanımına sunulduğunu; bu çalışmanın Türkiye’yi NBA’in bölge ve ülkeye göre oluşturulmuş 12 özel internet sitesinden biri haline getirdiğini söyledi. Web sitesinin yayına geçmesiyle kısa sürede NBA Türkiye’nin takipçi sayısının 100 bini geçerek bölgesel bir rekora da imza attığını belirten Ertürk, Türkçe web sitesinin 1 yılda 2.5 milyon tekil kullanıya ulaştığını, bunun da işbirliğinin ilk yılı için beklediklerinin çok üzerinde bir sayı olduğunu belirtti.

1 yıl önce başladığımız işbirliğinin sürekli büyüyerek ilerlediğinin altını çizen Ertürk, NBA ile işbirliği yapma nedenleri ve geldikleri nokta hakında ise şunları söyledi: “NBA, çok çalışmanın, sürekli mücadele etmenin, takım oyununun ve kazanma hırsının tüm örneklerini her an görebileceğimiz büyük bir dünya. Yenilikçi, dinamik ve eğlenceli bir marka olarak NBA ile sporseverlere hizmet noktasında iyi bir uyum içerisindeyiz. İmzamızı attığımız her çalışmada olduğu gibi, NBA ile iş ortaklığımızda da Türkiye’de basketbol ve basketbolseverler adına da yeni mottomuza uygun olarak ‘Hayat’ı değiştirmeyi amaçladık” dedi.

NBA işbirliklerini mobile taşıyarak, Türkiye’nin resmi ilk NBA uygulamasını da geliştirdiklerini belirten Ertürk; “Tamamı Türkçe olan güncel NBA içeriklerine artık akıllı telefonlarımızdan rahatça ulaşabiliyor ve NBA’in en heyecan verici videolarını seyredebiliyoruz.  Avea NBA uygulamamız basketbolseverlerden çok büyük ilgi görüyor. Uygulama bir yılı dolmadan 50 binden fazla indirildi” dedi.

Avealılar NBA coşkusunu yerinde yaşıyor

Geçen 1 yıllık süreçte işbirliğini sadece dijital ortamda ve cep uygulamaları ile sınırlı bırakmadıklarının altını çizen Ertürk, “Düzenlediğimiz kampanyalarla Avealı basketbolseverlere, NBA coşkusunu yerinde yaşatmak üzere, play-off’lara, NBA All-Star maçlarına, Avrupa ve ABD’de oynanacak NBA maçlarına katılabilme şansı sunuyoruz. 2013 yılında Houston’da gerçekleştirilen NBA All-Star’a Avrupa’dan katılan 2 ülkeden biri olduk. Şu an Twitter üzerinden devam eden yeni kampanyamızla www.aveaileyildizlaradokun.com mikro sitesinden yarışmamıza katılan talihlimiz 5 Ekim’de İstanbul’da gerçekleşecek NBA Global Games 2013’te VIP deneyimi ve NBA yıldızlarıyla tanışma imkanı yakalayacak” diyerek sözlerini sürdürdü.

Avea’nın desteğiyle NBA 3X Tour’un ilk kez İstanbul dışında İzmir ve Ankara’ya taşındığını belirten Ertürk, “Bu işbirliğimiz basketbolda sahip olduğumuz potansiyeli ortaya çıkardı. İzmir’den 90, Ankara’dan 84 takım ve binlerce izleyicinin yer aldığı NBA 3X Tour çok büyük bir ilgi gördü. Bu hafta sonu İstanbul’da gerçekleşecek son etap içinse her yaş grubundan tam 127 takım günler öncesinden başvurularını yaparak kayıtları doldurdu.Avea şut yarışmasını kazanan takımlar 5 Ekim’de bizimle maçı izleyecekler ve içlerinden bir tanesi de maç esnasında yapılan yarışmada 16 Ocak 2014’te Londra’da oynanacak olan Atlanta Hawks – Brooklyn Nets NBA sezon maçına gitme şansı yakalayacak.  Yani hayallerini gerçeğe dönüştüren bir deneyim yaşayacaklar” dedi.

NBA 3X Tour heyecan ve macerasına tüm Türkiye’deki basketbolseverleri dahil etmek adına, turnuvayı diğer şehirlere de götürmeyi hedeflediklerini belirten Dehşan Ertürk, bu kapsamda gerekli çalışmalara başladıklarını da ifade etti. Ertürk konuşmasının sonunda, futbol alanında hayata geçirilen FCBEscola Camp Avea Projesi’nin bir benzerini NBA işbirliği kapsamında basketbolda da uygulamak istediklerini belirtti ve şu açıklamayı yaptı: “FC Barcelona işbirliğimizle hayata geçirdiğimiz FCBEscola Camp Avea Projesi’yle şimdiye kadar 360 gencimiz ve 36 hocamızın  uluslararası eğitimlere katılarak, kariyerlerinde yepyeni ufuklar açmalarına öncü olduk. Öğrenci ve hocalarımız, Barçalı yıldızları yetiştiren hocalardan eğitim olarak geleceğin Messi, Xavi ve Iniesta’sı olma şansını yakaladılar. Futbolda verdiğimiz fırsat eşitliğini, basketbolda da yanımıza aldığımız NBA gibi güçlü bir organizasyonla, gençlerimizin ayağına getirmeye yeni işbirliklerimizle devam edeceğiz. Amacımız bu haftasonu  konuğumuz olan efsanevi oyuncu Muggsy gibi, NBA’de oynayan Türk oyuncularımız gibi yetenekleri bulup yetiştirmek. Yani genç yeteneklerin umutlarını ve hayallerini gerçeğe taşımaları için tam desteğimizi sağlayacağız.”

Avea ile geçtiğimiz yıl başlatılan işbirliğini yeni projelerle zenginleştirmekten mutluluk duyduklarını belirten NBA Türkiye Kıdemli Direktörü Naci Cansun, “Avea’ın sunduğu NBA 3X Tour’un Türkiye turnesinde, NBA markasını ilk defa İzmir ve Ankara’daki basketbolseverlerle buluşturduk. NBA 3X etkinliğinin son ayağı olan İstanbul’da ise basketbolseverlere yaptığımız bir süprizle NBA’in efsaneleşmiş ismi Muggsy Bogues’i  tüm basketbol hayranlarıyla buluşturacağımız için çok heyecanlıyız” dedi.

Bogues: “Hayal kuran ve inanan başarır”

NBA’in en kısa boylu yıldızı olarak NBA tarihinde efsaneleşen Muggsy Bogues ise ilginç kariyer öyküsü ve toplantıya özel yaptığı bir gösteriyle tanıtım toplantısını renklendirdi.

Muggsy Bogues NBA 3X Tour’un Türkiye’ye de taşınmış olması konusunda şu yorumları yaptı:

“Avea’nın destek ve işbirliğiyle NBA 3X Tour’un Türkiye’ye de taşınmış olması ve Türkiye’deki genç yetenekleri keşfetmek üzere burada olmak heyecan verici. NBA-Avea işbirliğinin Türkiye’deki genç oyuncu ve yeteneklerin kendilerini göstermeleri için önemli ve yararlı olduğuna inanıyorum. Bu spor için kısa olan boyum, benim için bir motivasyon kaynağı olurken; basketbol oynamak da benim için bir meydan okumaydı. Başarabileceğime inanarak ve çalışarak hayallerimi gerçekleştirdim. Hayal kuran ve inanan herkesin de bunu başarabileceğine inanıyorum. Avea’nın bu mesajın daha geniş kitlelere yayılmasına sağladığı destekten dolayı da çok mutluyum. Hangi ülkeden olursa olsun; genç yeteneklerin inanarak ve çalışarak aramıza girebileceklerini ve tıpkı Türkiye’yi NBA’de çok iyi temsil eden Türk oyuncular gibi başarılı olabileceklerini düşünüyorum”

Bu haftasonu NBA3X Tour’da da sahaya çıkacak olan basketbol akrobasi grubu da, tanıtım toplantısına katılarak, yaptığı olağanüstü gösteriyle toplantıya renk kattı.

 

📆 20 Eylül 2013 Cuma 15:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR