MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Fenerbahçe, Flaş, Politika, Toplum » Başkan Öztürk seçim maratonuna başladı
Başkan Öztürk seçim maratonuna başladı


Öztürk “Kadıköy’de AKP’yi sandığa gömeceğiz”

Kadıköy Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusunu yapan Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk, “CHP olarak Kadıköy Belediye Başkanlığı’nı alacağız. Ama bu bizi tatmin etmez, 45 meclis üyesinin tamamının CHP’li olması lazım. O da yetmez, İstanbul’u alacağız.  Genel iktidara giden yolu açacağız” dedi.

 Kadıköy Belediye Başkanlığı’na yeniden adaylık başvurusu yapan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, yerel seçimlerde Kadıköy’ü tekrar farklı oranla alacaklarını, ancak bu başarı ile yetinmeyip Kadıköy’ün başarısını  tüm İstanbul’a yayacaklarını söyledi.

2014 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi yeniden adaylık başvurusunda bulunan Selami Öztürk, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesislerinde verdiği kokteyl de birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Yaklaşık iki bin davetlinin katıldığı kokteylde Başkan Selami Öztürk, konuklarını kapıda eşi Sevgi Öztürk, kızı Sinem ve oğlu Cem Öztürk ile karşıladı. CHP Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi ve yönetimi, Belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve STK’ların yanı sıra parti üyeleri ve vatandaşların yoğun katılım gösterdiği kokteylde sanatçı Sunay Akın, Halit Akçatepe ve eski milletvekili Algan Hacaloğlu da davete katılarak Başkan Öztürk’e destek verdiler.

Etkinlik, Kadıköy Belediyesi ve Kadıköy’ün geçmişten günümüze yaptığı çağdaşlık yolculuğunu ve  belediyenin özellikle sosyal projelerini anlattığı kısa bir film gösterimi ile başladı. Daha sonra kürsüye gelen Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk, gencinden yaşlısına, öğrencisinden çalışanına, esnafına, kadınından erkeğine, engelli yurttaşına varana kadar Kadıköy’de yaşayan herkese yönelik projeler ürettiklerini ve bunları yıllardır başarıyla uyguladıklarını söyledi. Selami Öztürk’ün konuşması sırasında engelliler için işaret dili çevirisi yapıldı.

“CHP’NİN VE KURUMUMUN ÖNÜNE HİÇBİR ZAMAN GEÇMEDİM”

Siyasete liseyi bitirir  bitirmez 45 yıl önce CHP’ye üye olarak girdiğini ve ilk günkü ilk günkü heyecanla çalışmalarına devam ettiğini belirtten Öztürk, CHP’de ve başkanlığını yürüttüğü Kadıköy Belediyesi’nde hiçbir zaman ön plana çıkma endişesi taşımadığını, diğer belediye başkanları gibi bilbordlarda ve broşürlerde fotoğraflarıyla yer almadığını, hizmeti ön plana çıkardığını vurguladı.

.”SADECE KADIKÖY YETMEZ İSTANBUL’U DA ALACAĞIZ”

Yaklaşan seçimler öncesi birlik ve beraberlikle oluşacak sinerjiyle başarlı olunabileceği mesajları veren Öztürk, “CHP olarak Kadıköy Belediye Başkanlığı’nı alacağız. Ama bu bizi tatmin etmez, 45 meclis üyesinin tamamının CHP’li olması lazım. O da yetmez, İstanbul’u alacağız.  Genel iktidara giden yolu Kadıköy’den açacağız. Şimdi birbirimize inanma, kol kola girme günüdür” dedi.

Gazdan etkilenenlere tabiî ki kapılarımızı açacağız”

Konuşmasının sonlarında sözü Taksim ve Kadıköy’deki olaylara getiren Başkan Öztürk, Kadıköy halkının Cumhuriyet değerlerine ve demokrasiye olan duyarlılığının her zaman birinci sırada olduğunu,  Kadıköy’de yaşanan olaylarda Kadıköylülerin tepkilerini kırıp dökmeden demokrasi ve özgürlükler çerçevesinde ifade ettiğini vurguladı. En son protestolarda demokratik tepkilerini gösteren göstericilerin gazdan etkilendiğini, kentin belediye başkanı olarak kimsenin zarar görmemesi için gazdan etkilenen vatandaşlara başta Süreyya Operası olmak üzere belediye birimlerinin kapılarını açtığını belirten Öztürk, bu nedenle bazı kesimler tarafından eleştirildiğini hatırlatarak şöyle konuştu:

“Bu bir insanlık görevidir. Gazdan etkilenen insanlarımıza tabiki kapılarımızı açtık. Bundan sonra da açmaya devam edeceğiz. Evimin, odamın kapılarını da açarım. Ayrıca gazdan etkilenen sokak hayvanları için de Barış Manço Kültür Merkezimizi açtık. Veteriner Hekimlerimizi görevlendirdik.”

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Öztürk’ü eşi Sevgi Öztürk, oğlu Cem ve kızı Sinem Öztürk de yalnız bırakmadı. Kürsüdeki konuşmasını tamamlayan Öztürk, eşi ve çocuklarını da yanına alarak gazetecilere poz verdi. Duygulandığı gözlerden kaçmayan Başkan Öztürk uzun süre salonda kalarak kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri kırmadı. Davetlilerin, çevresinde adeta sevgi yumağı oluşturduğu Öztürk, Kadıköy de seçimleri CHP’nin çok farklı oran ile kazanacağını vurguladı.

 

 

Etiketler: ,
📆 19 Eylül 2013 Perşembe 18:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR