MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Manşet, Politika, Toplum » DSP ‘duran adam’ eylemi yapacak.
DSP ‘duran adam’ eylemi yapacak.


Demokratik Sol Parti (DSP), İzmir’de ‘duran adam’ eylemleriyle seçim barajının kalkmasını isteyecek.
DSP Genel Başkan Yardımcısı Rıfat Mutlu yaptığı açıklamada, İzmir’de Eylül ayından itibaren seçim için saha çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. DSP ilk olarak Bornova’da metro girişleri, Hükümet Konağı ve Altındağ’da Gezi Parkı eylemlerinde yapılan ‘duran adam’ protestosu ile seçim barajının kaldırılmasını isteyecek. Eylem her ilçede yapılarak, kamuoyu yaratılacak.
DSP Genel Başkan Yardımcısı Mutlu, dünyada en yüksek seçim barajının yüzde 10 ile Türkiye’de olduğunu belirterek, bunun en azından yüzde 5’lere çekilmesini istedi. Mutlu, “Barajın kaldırılması gerekiyor ki halkın temsili sağlanabilsin. Bu da iktidarın yapacağı yasa değişikliği ile olacak. 12 Eylül darbesinde çıkarılan bir yasanın değişmesi gerekiyor. İktidarın demokrasi söylemine geçerlilik kazandırması için bunu yapması gerekiyor” dedi.
DSP’NİN SIRTINDAN KURBAN KESTİRMEYECEĞİZ
Yeni görevi nedeniyle çalışmalarını Ankara’da sürdüren Mutlu, partisinin her kentte ve ilçede kendi adayını çıkaracağını vurgulayarak, “Her seçim bölgesinde kendi adaylarımızla çıkacağız. DSP farklı bir parti. Hiçbir partinin kuyruğunda ya da yanında değil. Şimdiye kadar bazı partiler ana muhalefet başta olmak üzere DSP’nin sırtından kurban kesmeye çalıştı. Özellikle Bülent Ecevit yaşamını yitirdikten sonra partinin yetim kaldığını düşünerek DSP’nin sırtından kurban kesmeye çalıştılar. Bunu bu seçimde yaptırmayacağız” dedi.

📆 22 Ağustos 2013 Perşembe 14:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR