MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Flaş, Genel, Gezi-Alışveriş, Toplum » Türk Telekom, WanTTed Kariyer Programı ile geleceğin iş dünyasının yıldızlarını seçti
Türk Telekom, WanTTed Kariyer Programı ile geleceğin iş dünyasının yıldızlarını seçti


Türk Telekom’un yetenekli gençleri keşfetmek ve onları geleceğin liderleri olarak yetiştirmek amacıyla bu yıl ikinci kez düzenlediği WanTTed Kariyer Programı başarıyla tamamlandı. 11 bin 500 aday arasından seçilen 32 öğrenci WanTTed Camp 2013’e katıldı. Kampa katılan öğrenciler arasından belirlenen üç öğrenci ise Harvard Üniversitesi’nde kendilerini iş hayatına hazırlayacak özel bir eğitim programına katılmaya hak kazandı.

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom’un yetenekli gençleri henüz üniversite öğrencisi ya da yeni mezuniyet aşamalarında keşfetmek ve geleceğin iş dünyasının liderlerini seçmek amacıyla düzenlediği WanTTed Kariyer Programı tamamlandı. Mart ayından itibaren devam eden WanTTed 2013 Kariyer Programı’nın son aşaması olan WanTTed Camp 2013, 18-19-20 Haziran 2013 tarihleri arasında İstanbul’da, Polonezköy Saklıköy Otel’de gerçekleştirildi. WanTTed Camp 2013’e katılmaya hak kazanan adaylar bir yandan proje ve sunumlarını hazırlarken bir yandan da eğlenceli yarışmalar ve aktivitelerle kampın tadını çıkardılar. Adaylar kampın son günü Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı ve köşe yazarı Ali Atıf Bir’i de dinleme fırsatı da buldular.

TT-WanTTed-Camp_2013_gorsel__02

WanTTed Kariyer Programı için 2013’ün Mart- Nisan aylarında birçok üniversitede tanıtım aktiviteleri gerçekleştirildi. Yoğun ilgi gören bu aktiviteler sonrasında yaklaşık 11 bin 500 öğrenci programa başvurdu. Eğitim programının sonraki aşamalarını da başarıyla tamamlayan 32 kişi  WanTTed Camp 2013 etkinliğine katılmaya hak kazandı. WanTTed Camp kapsamında 32 kişilik bu öğrenci grubu toplam on takıma ayrılarak kendilerine verilen konu ve hedefler çerçevesinde projeler hazırladı. Türk Telekom yöneticilerinin koçluk desteği verdiği bu takımlar, projelerini Türk Telekom’un üst düzey yöneticilerinden oluşan WanTTed 2013 Seçici Kurulu karşısında sundu. Bu sunumların ardından Seçici Kurul’un değerlendirmesi sonucunda en yüksek başarıyı elde eden üç öğrenci Türk Telekom tarafından Harvard Üniversitesi’ndeki eğitim programına gönderilmeye hak kazandı. Başarılı öğrenciler, kariyerlerine Türk Telekom Grubu şirketlerinde başlama şansına da sahip olacak.

Harvard’da eğitim almaya hak kazanan öğrenciler

WanTTed Kariyer Programı’nın final aşaması olan WanTTed Camp sonunda İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Anıl Birkan, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Gizem Özkaya ve Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden Zeynep İpek Yavuz, Türk Telekom tarafından Harvard Üniversitesi’nde özel eğitim programına gönderilecekler.

Galeri
📆 16 Temmuz 2013 Salı 17:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR