MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet » Üsküdar Üniversitesi’nden İlk 500’e Girenlere İş Garantisi
Üsküdar Üniversitesi’nden İlk 500’e Girenlere İş Garantisi


Davranış bilimleri ve sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi bir ilke daha imza atıyor. LYS’de ilk 500’e girip Üsküdar Üniversitesi’ni tercih eden adaylara mezun olduklarında iş garantisi veriyor. Üniversite, iş imkânını Avrupa standartlarında hizmet veren üniversiteye bağlı sağlık kuruluşlarında sunuyor.

Tematik eğitim modeli, multidisipliner eğitim anlayışıyla geçen yıl ilk öğrencilerini alan Üsküdar Üniversitesi, 1 yıllık eğitimin ardından şimdi yeni öğrencileri için hazırlık yapıyor. Öğrencilerine geniş laboratuvarlarda eğitim, sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinde staj ve uygulama imkânı sunan üniversite, bugünlerde adayların sık ziyaret ettiği yerler arasında.
Başarılı bir eğitim öğretim yılını geride bıraktıklarını ifade eden Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, öğrencilerine çeşitli alanlarda iş fırsatı sunduklarını söyledi. LYS’de ilk 500’e girenler arasında Üsküdar Üniversitesi’ni tercih eden adayları mezuniyetleri sonrası iş sahibi yapacaklarını vurgulayan Rektör Tarhan, öğrencilerin üniversitesinin NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi ve Polikliniklerinde istihdam edileceklerini belirtti.
Burs olanaklarına da dikkat çeken Prof. Dr. Nevzat Tarhan; “Her iki öğrencimizden biri burslu olarak eğitim-öğretim görüyor. Üniversite Giriş Kontenjan Bursları, Üniversiteye Giriş Başarı Bursları, Üniversite Teşvik Bursları ve Üniversite destek bursları olmak üzere öğrencilere 4 farklı kategoride çeşitli burs imkanları sunuyoruz. Tercih bursu ile öğrenciler ücretli programlarımızın birinci tercihte yazıp yerleştiklerinde yüzde 25, ikinci tercihte yüzde 15, üçüncü-dördüncü ve beşinci tercihte yüzde 10 indirim alabiliyor. Üsküdar Üniversitesi’ni ilk tercihleri arasına yazan, ilk 5 tercihinin tamamını Üsküdar Üniversitesi olarak yapan adaylar 5’inci tercihlerine yerleşseler dahi ilk tercih burs imkânımızdan faydalanacaklar” dedi.

📆 10 Temmuz 2013 Çarşamba 13:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR