MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş » Işık Üniversitesi Mezuniyet Töreni
Işık Üniversitesi Mezuniyet Töreni


Işık Üniversitesi 14. Dönem Mezuniyet Töreni Büyük Bir Coşku İçerisinde Gerçekleşti.
Işık Üniversitesi Şile Kampüsünde 06.07.2013 Cumartesi günü düzenlenen 14. Dönem Mezuniyet Töreni, öğrenci, veli ve yakınlarından oluşan kabalık ve coşkulu bir davetli topluluğu ile gerçekleştirildi.
Tören, Işık Üniversitesi Dans Kulübünün salsa, baçata ve valsten oluşan üç güzel dans gösterisiyle başladı. Törende bölüm ve fakülte birincilerinin konuşmalarından sonra sırasıyla Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye Güneç Kıyak, Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Sıddık Yarman, FMV Yönetim Kurulu Başkanı Y. Müh. Tufan Durgunoğlu, öğrencileri başarılarından dolayı kutladılar ve hayat yarışının henüz şimdi başladığını dile getirerek mezunlara, IŞIK Ailesinin bir ferdi olarak Vakfımızı ve Üniversitemizi her platformda başarılı ve iyi bir şekilde temsil edeceklerine inandıklarını ve gurur yaşatmaya devam edeceklerini dile getirdiler. Daha sonra fakülte ve bölümlerde dereceye giren mezunlara kupaları ve diplomaları Mütevelli Heyeti ve Vakıf üyeleri tarafından verildi. Diplomalarını alan mezunlar, mezuniyet yeminlerini hep bir ağızdan ettikten sonra büyük bir coşkuyla keplerini havaya fırlatarak geleceğe ilk adımlarını attılar. Tören bitiminden sonra Öğretim Üyeleri, mezunlar ve aileleri mezuniyet alanında düzenlen kokteyl ve Sanatçı Fatih Erkoç’un muhteşem performansıyla eğlenerek unutulmaz bir akşam yaşadılar.
Mezuniyet töreni konuşmasını yapan Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye Güneç KIYAK:
“Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Mütevelli Heyeti Başkanı ve Kurucu Rektörü, Mütevelli Heyeti Değerli Üyeleri, Öğretim Üyeleri, meslektaşlarım, Işık Üniversitesi Mensupları, anneler, babalar, öğrencilerimizin sevgili yakınları, sevgili konuklar ve siz sevgili öğrencilerimiz, 2013 Mezunları, Sevgili Işıklılar hepiniz hoş geldiniz. Işık Üniversitesinin 2012-2013 eğitim yılı mezuniyet töreni için hepiniz buradasınız. Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” dedi.
Törenin sonraki konuşmasını yapan Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Sıddık YARMAN:
“Bu güzel mezuniyet töreninde protokolü gençlerimiz lehine biraz ters çevirebilirim. Çünkü bugün gençlerimizin, mezunlarımızın günü, sevgili gençler! Sevgili Işıklı gençler! Onların çok değerli aileleri, anneleri, babaları, kardeşleri, çok değerli hocalarımız, vakfımızın sevgili başkanı, değerli dostum Tufan Durgunoğlu, çok değerli vakıf üyelerimiz, mütevelli heyeti üyelerimiz, çocuklarımızı var eden sevgili hocalarımız. Işık Üniversitesinden bugün mezun oluyorsunuz. 21. yy’in 14. Mezunları oluyorsunuz ama 21.y.y.’a zannediyorum 2000 yılında değil de sanki son bir iki sene içerisinde girmeye başladık, onu iliklerimize kadar solumaya başladık. Çünkü bu iki sene içerisinde hele hele ülkemizde gençlerin olumlu varlığını çok daha güçlü hissettik.” dedi.
Daha sonra konuşmasını yapan Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Y. Müh. Tufan DURGUNOĞLU ise konuşmasında:
“Bitti değil mi? Durun, oysa her şey şimdi başlıyor. Tüm sahip olduklarınız ve olacaklarınızla. Her doğru tercih, yarınlar için atılmış önemli bir adımdır. Şimdi sizler de hayatınızın en önemli adımını atmak üzeresiniz. Işık Üniversitesini tercih ederken nasıl sadece bir okulun değil, büyük ve köklü bir ailenin de parçası olmayı tercih ettiyseniz, bundan sonra da aynı değerlerin takipçisi ve savunucusu olacaksınız. Sizden son olarak üç tane ricam var: 1.si Kendinizi sevmeyi sakın bırakmayın. 2.si Birbirinizle irtibatı bırakmayın. 3.sü Bence en önemlisi de hayallerinizi bırakmayın. “ dedi.

📆 09 Temmuz 2013 Salı 11:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR