MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Fenerbahçe, Flaş, Genel, Koşuyolu, Kültür-Sanat, Toplum » Kadıköy Belediyesi Gönüllü Koroları, “Büyük Koro” Konseri İle Sezonu Kapadı!
Kadıköy Belediyesi Gönüllü Koroları, “Büyük Koro” Konseri İle Sezonu Kapadı!


Kadıköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Gönüllü Koroları 1 Haziran 2013 Cumartesi akşamı Selamiçeşme Özgürlük Parkı Anfi Tiyatrosu’nda, Serap Mutlu Akbulut şefliğinde oluşturdukları “BÜYÜK KORO” yılsonu final konseri ile sezonu kapattı..

Gecenin açılış konuşmasını yapan Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür Sanat Sorumlusu Nesibe Müsevitoğlu ; “- Belediyemiz Gönüllü Evlerinde ve Kültür Merkezlerimizde, 75 Türk Sanat Müziği Koromuz bulunmakta.  Binlerce Kadıköylü,  konusunda uzman şeflerin yönetiminde müziğimizi öğrenmekte ve yıl içinde verdikleri konserlerle de performanslarını sunmaktalar. Mayıs ayı sonunda, sezonu kapatan korolarımız, finali tüm koroların katıldığı bu akşamki “BÜYÜK KORO” Konseri ile yapmakta, eylül ayında da tekrar çalışmalara başlayacaklardır..

Ramazan ayı boyunca da yine bazı korolarımız, Özgürlük, Fenerbahçe ve Koşuyolu Parklarında  yaz akşamları konserlerine devam edeceklerdir. Kültürümüzün bir parçası olan Türk Müziğinin yaşamasında önemli rol oynayan korolarımıza ve onların çalışmalarına destek veren, Kadıköy Belediye Başkanımız Av. Selami Öztürk’e ve belediye çalışanlarına çok teşekkür ederiz.” Dedi.

buyuk-koro

 

“BÜYÜK KORO” Türk Müziğinin sevilen eserlerini, usta saz sanatçılarının eşliğinde ve Serap Mutlu Akbulut’un başarılı şefliğinde yorumlarlarken, izlemeye gelen Kadıköylüler de onlara eşlik ederek bir halk korosu oluşturdular.

TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçılarından olan Koro Şefi Serap Mutlu Akbulut’un verdiği mini konserin ardından, Kadıköy Belediyesi Gönüllü Korolarında şeflik yapan diğer ses sanatçısı Koro Şefleri;  İlter Burak Kalay, Nihal Arda, Salih Çalışır ve Selma Hepgül,  ikişer şarkı söyleyerek geceye büyük renk kattılar. Şeflerin solo konseri,  izleyiciler tarafından büyük beğeni kazandı ve dakikalarca alkışlandılar.

Finalde Nesibe Müsevitoğlu Koro Şefi Serap Mutlu Akbulut’a ve program sunucusuna Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk adına birer buket teşekkür çiçeği sundu.

Gece “Memleketim” şarkısı ve “Onuncu Yıl Marşı” söylenerek sona erdi.

 

Galeri
📆 12 Haziran 2013 Çarşamba 10:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR