MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Haliç, Su Sporları Festivali’ne Ev Sahipliği Yaptı!
Haliç, Su Sporları Festivali’ne Ev Sahipliği Yaptı!


Haliç’te gerçekleştirilen ‘Su Sporları Festivali’ heyecanlı bir finalle son buldu. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışlarda dereceye giren sporculara ödüllerini Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir verdi.

 

Fatih Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Su Sporları Festivali’ görkemli bir finalle son buldu. Balat Sahili’nde gerçekleştirilen Üniversitelerarası Kürek Türkiye Kupası, Üniversitelerarası Deniz Kanosu Türkiye Şampiyonası, Dragon Bot Yarışları ve Dinghy Yarışları’nda sporcular Haliç sularında birincilik için kürek çekti.

 

Spora düşkünlüğü ile tanınan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de final yarışlarında kürek çekerek sporcularla kıyasıya yarıştı. Sporcular birincilik için ter dökerken, vatandaşlar ise sahil alanına kurulan festival alanında gönüllerince eğlendi.

 

DEMİR: “AMAÇ, HALİÇ’İ SU SPORLARI MERKEZİ YAPMAK”

 

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, su sporlarını Haliç’te daha da kapsamlı hale getireceklerini belirterek, “Önümüzdeki yıllarda sadece kano değil; yelken, kürek yarışları da olacak. Hedefimiz güzelim Haliç’i muhteşem manzarasıyla birlikte su sporları merkezi haline getirmek. Bununla ilgili çalışmalarımız var. Sporun senede birkaç gün değil, sürekli yapılmasını arzu ediyoruz. Bu yılki yarışlara derneklerden, üniversitelere göredaha çok katılım oldu. Tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

Saatlerce süren çekişmeli finalin ardından dereceye girenlere ödüllerini Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir verdi.

 

 

 

📆 03 Haziran 2013 Pazartesi 15:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR