MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Eğitim Bir Sen’in Sultanbeyli Zaferi!
Eğitim Bir Sen’in Sultanbeyli Zaferi!


İlçemizde öğretmenlerin uzun süreli durmadıkları bilinmektedir. İlçemizdeki sendika yetkililerin yakınlığı kendileri açısından en büyük sorun yıl içinde mesailerinden, zamanlarından, emeklerinden ve enerjilerinden artırarak gezdikleri okullarda sağladıkları üyeliklerin en yakın ilk atama döneminde il dışına ya da ilçe dışına tayin isteyerek gitmeleridir.

Her yıl 15 Mayıs’ta yetkili sendikayı belirleme çalışmaları yapılmaktadır. 15 mayıs’ta yapılmakta olan sendika sayımlarında ilçemizdeki sayım işlemleri yapılıp sonuçlandı.

İlçede sendika sayımlarını gerçekleştirmek için bir komisyon kurulmaktadır. Komisyonda ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kara , Eğitim-Bir Sen sendikası adına ilçe başkanı Murat Şit, Türk Eğitim-Sen ilçe başkanı Bahtiyar Kaya ve Eğitim-Sen şube temsilcisi Mehmet Aydoğan  oluşan komisyon 20 Mayıs tarihinde eğitim iş kolundaki sendikaların üye sayımlarını yapıp sonuçlandırdılar.

İşte Eğitim Bir Sen’in Zaferi:

Yapılan sendika üye sayım sonuçlarına göre Eğitim-sen 106 üye, Türk eğitim-sen 291 üyeye ulaşırken Eğitim Bir-Sen’nin 2 sendikanın üye toplamının iki katı kadar olan 761 üyeye ulaştığı görüldü.

Sendika üye sayımlarında Eğitim Bir-Sen nin üye ağırlığı dikkat çekti. Okul okul sendika üye sayımlarına bakıldığında Türk eğitim sen’nin iki okulda önde olduğu gözlemlenirken Eğitim Bir-Sen’nin kırk küsür okulda açık ara önde olduğu görüldü.

Bazı okullarda sendika üye sayım sonuçları dikkat çekti. Türk eğitim-sen,  ilçe başkanının olduğu okul olan Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu ile Akşemsettin İlköğretim okulu’nda önde olduğu görülürken Eğitim Bir-Sen ise başta Gediktaş Anadolu İmam Hatip Lisesi olmak üzere Namık Kemal İlköğretim Okulu, Merkez  İ.Ö.O, Ahmet Yesevi İÖO, Kaptan-ı Derya iöo, Zübeyde Hanım İÖO, Fatih İÖO, Mevlana İÖO, gibi ilköğretim okulları ile Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi, Sultanbeyli Lisesi, Orhangazi Lisesi, Turhan Fevzioğlu Ticaret Meslek Lisesi, Sabiha Gökçen Endüstri Meslek lisesi ve Kız Meslek Lisesi gibi liselerde de açık ara önde olduğu görüldü.

Eğitim Sen ‘ın ise hiçbir okulda önde olmadığı gibi, yapılan sendika sayımları sonucunda birçok okulda ise hiçbir üyesinin olmadığı tespit edildi.

Başkan Şit, Teveccühe Teşekkür Etti

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Murat ŞİT yaptığı değerlendirmede sendikalarına olan bu büyük teveccühten dolayı Eğitim Çalışanlarına teşekkür etti. Bir yıl boyunca 217 üye yaptıklarını ancak bu sayının sayımlara yansımadığını ifade etti. Sayının sayımlara yansımayışının sebebini öğretmenlerin ilçede görev yapmak istememelerine bağlı olduğunu söyleyen Şit, bunun birçok sebebi var dedi. Sınıf mevcutlarının kalabalık olması,  ilçenin sosyo ekonomik durumuna bağlı olarak okullarda görev yapmanın zorlaştığını,  parçalanmış ailelerin çokluğuna bağlı olarak problemli öğrencilerin fazla oluşunu, ilçede birçok sınavın yapılmayışı, diğer ilçelerde sınıf mevcutları az olmasına rağmen kurslardan etütlerden öğretmenlerin yan gelirlerinin olması gibi birçok sebepten dolayı Sultanbeyli’de “acemi birliğini” bitiren öğretmen tayin  hakkının doğduğu ilk fırsatta ilçe dışına tayin istemektedir dedi.

📆 31 Mayıs 2013 Cuma 12:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR