Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Rotary toplantısına katılım için okul müdürlerine emir verildi

Yayınlanma:
ABONE OL

Marmara Rotary Kulübü’nün her yıl geleneksel olarak yaptığı “Gençlik Forumu” çalışmaları için Kaymakam Oluruyla Okul Müdürleri ve eşlerinin katılımı istendi. Gidemeyen Okul Müdürünün yerine Müdür Yardımcısı Eşi ile birlikte katılacak.04 Nisan 2010’da özel bir okulun konferans salonunda yapılması planlanan Rotaryan’ların “Gençlik Forumu” etkinliği için ön hazırlık amaçlı Caddebostan Marmara Yelken Kulübü’nde yapılacak genişletilmiş kahvaltılı (brunch)  toplantı için okul müdürlerine eşleri ile birlikte katılma talimatı verildi. Eğer Okul Müdürü ve eşi her hangi bir nedenle katılamayacaksa yerine Müdür Yardımcısı Eşi ile birlikte katılacak. Söz konusu toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri, Resmi ve Özel Lise ve dengi Okul Müdürlerinin eşleriyle birlikte katılması gerekiyor.

Kartal Kaymakamlığı’nın 18 Ocak 2010 tarih ve 11-020/1121 sayılı Onayı gereği Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullara “Caddebostan Marmara Yelken Kulübünde yapılacak olan kahvaltılı sohbet toplantısına okul müdürlerinin ve eşlerinin katılması hususunda gereğini bilgilerinize rica ederim” diye yazı çıkardı. Bilindiği gibi resmi yazılarda üst makamın alt makama ricası emir niteliği taşımaktadır.

 

Rotary Kulübü tarafından yapılan etkinliğe resmi yazıyla eşler ile birlikte katılım emri verilmesi eğitimciler arasında huzursuzluğa neden oldu. Gelen tepkiler üzerine Eğitim Sendikası açıklama yaptı. Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Ali Yalçın sordu:

·        Ülkemizde on binlerce dernek ve kulüp bulunmaktadır ve her kuruluş kendi ölçeğinde çalışmalar yapmaktadır. Devlet memurlarının resmi görevlerinin yanında Rotary Kulübü’nün yaptığı bir etkinliğe eşleri ile birlikte katılma mecburiyeti var mıdır?

·        Aynı talep her hangi bir dernek ve kulüpten de gelirse aynı makam devletin memuruna eşi ile birlikte katılma mecburiyeti koşacak mıdır? Eğer her kuruma aynı uygulama yapılamayacaksa Marmara Rotary Kulübü Derneği ayrıcalıklı mıdır?

·        Devlet memurunun eşi resmi görevde çalışmıyorsa eşi ile birlikte katılmasının istenmesi ne anlama gelmektedir? Kimsenin böyle bir talebi isteme hakkı var mıdır?

·        Lions ve Rotary Kulüplerinin çalışmalarına ilgi alanına girenler katılabilirler. Her dernek ve kulübün kendi özelinde toplantıları olur ve ilgi alanına girenler katılırlar.  Sosyal çalışmalara katılım gönüllülük esasına dayanır. Rotary toplantısına katılımı zorunlu kılan sebep nedir? diye sordu.

Şube Başkanı Ali Yalçın, Rotary toplantısına katılım emri huzursuzluk yaratmıştır. Özel bir kulüp tarafından yapılacak etkinlik için herkese olduğu gibi okul idarelerine de davetiye gönderilebilir ama resmi yazı ile katılım istenemez dedi.

İlgili Haberler

Basında Kadıköy
20 Mayıs 2024
Duman’ın “Erzurum’a Selam Söyle’nin ardından, “Kars’a Selam Söyle” kitabı yayınlandı

Marmara Üniversitesi öğretim üyelerinden Erzurumlu Prof. Dr. Halûk Harun Duman, Erzurum’u konu alan iki kitapla birlikte bir de Kars’ı konu alan yeni bir kitap yayımladı. Kitaplar hakkında değerlendirme yapan Duman, “Çok zengin anılar ve tarihsel bilgiler içeren kitaplar her iki şehrin 1960-1985 yıllarına ışık tutan ilginç bilgilerden oluşuyor. Adeta şehrin gizli tarihi sayılabilecek kitaplarla hiç […]

Genel
20 Mayıs 2024
Mardin Basın Çalıştayı’nda Gazeteciliğin Olumsuz Etkilendiği Sebepler Konuşuldu

Gazeteciler, yeni başlattıkları Basın Platformu hareketiyle Mardin’de bir çalıştay düzenlediler. Mardin Yay Grand Oteli’de gerçekleşen Basın Platformu 2. Çalıştayı, Mardinli gazetecilerinde yer aldığı toplantıda, önemli sorunların masaya yatırılmasına ev sahipliği yaptı. Toplantıya katılan gazeteciler, gelişen teknoloji, ekonomik sıkıntılar ve sosyal medya etkisi gibi konuların basılı gazeteciliği nasıl etkilediğini derinlemesine ele aldılar. TEKNOLOJİ VE TÜKETİM ALIŞKANLIĞI […]

Ekonomi
18 Mayıs 2024
Palandöken: “Yeni bir yapılandırma kanununa ihtiyaç var”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade etti. Kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Enflasyondaki artış sadece dar gelirlileri değil esnafı da büyük […]

Basında Kadıköy
18 Mayıs 2024
Kadıköylü Yazar Özge Doğar’dan Yeni Kitap

Kadıköylü Yazar Özge Doğar’ın “Renkli Çiçeklerim Var” başlıklı yeni öykü kitabı, Ters Kule Yayınları etiketiyle çıktı. 13 öyküden oluşan kitapta Çiçekçi Kadın Pembe, kadınlığa, insanlığa, geleceğe dair öyküler anlatırken; umudun oltasına takılmamızı sağlıyor. Özge Doğar “Renkli Çiçeklerim Var” hakkında, “Toplumsal acıların, bireyi etkilememesi mümkün değil. Benim öykülerimde kadınlar eşitlikten ve özgürlükten yana bir dünya için […]