MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Manşet, Toplum » Rotary toplantısına katılım için okul müdürlerine emir verildi
Rotary toplantısına katılım için okul müdürlerine emir verildi


Marmara Rotary Kulübü’nün her yıl geleneksel olarak yaptığı “Gençlik Forumu” çalışmaları için Kaymakam Oluruyla Okul Müdürleri ve eşlerinin katılımı istendi. Gidemeyen Okul Müdürünün yerine Müdür Yardımcısı Eşi ile birlikte katılacak.04 Nisan 2010’da özel bir okulun konferans salonunda yapılması planlanan Rotaryan’ların “Gençlik Forumu” etkinliği için ön hazırlık amaçlı Caddebostan Marmara Yelken Kulübü’nde yapılacak genişletilmiş kahvaltılı (brunch)  toplantı için okul müdürlerine eşleri ile birlikte katılma talimatı verildi. Eğer Okul Müdürü ve eşi her hangi bir nedenle katılamayacaksa yerine Müdür Yardımcısı Eşi ile birlikte katılacak. Söz konusu toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri, Resmi ve Özel Lise ve dengi Okul Müdürlerinin eşleriyle birlikte katılması gerekiyor.

Kartal Kaymakamlığı’nın 18 Ocak 2010 tarih ve 11-020/1121 sayılı Onayı gereği Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullara “Caddebostan Marmara Yelken Kulübünde yapılacak olan kahvaltılı sohbet toplantısına okul müdürlerinin ve eşlerinin katılması hususunda gereğini bilgilerinize rica ederim” diye yazı çıkardı. Bilindiği gibi resmi yazılarda üst makamın alt makama ricası emir niteliği taşımaktadır.

 

Rotary Kulübü tarafından yapılan etkinliğe resmi yazıyla eşler ile birlikte katılım emri verilmesi eğitimciler arasında huzursuzluğa neden oldu. Gelen tepkiler üzerine Eğitim Sendikası açıklama yaptı. Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Ali Yalçın sordu:

·        Ülkemizde on binlerce dernek ve kulüp bulunmaktadır ve her kuruluş kendi ölçeğinde çalışmalar yapmaktadır. Devlet memurlarının resmi görevlerinin yanında Rotary Kulübü’nün yaptığı bir etkinliğe eşleri ile birlikte katılma mecburiyeti var mıdır?

·        Aynı talep her hangi bir dernek ve kulüpten de gelirse aynı makam devletin memuruna eşi ile birlikte katılma mecburiyeti koşacak mıdır? Eğer her kuruma aynı uygulama yapılamayacaksa Marmara Rotary Kulübü Derneği ayrıcalıklı mıdır?

·        Devlet memurunun eşi resmi görevde çalışmıyorsa eşi ile birlikte katılmasının istenmesi ne anlama gelmektedir? Kimsenin böyle bir talebi isteme hakkı var mıdır?

·        Lions ve Rotary Kulüplerinin çalışmalarına ilgi alanına girenler katılabilirler. Her dernek ve kulübün kendi özelinde toplantıları olur ve ilgi alanına girenler katılırlar.  Sosyal çalışmalara katılım gönüllülük esasına dayanır. Rotary toplantısına katılımı zorunlu kılan sebep nedir? diye sordu.

Şube Başkanı Ali Yalçın, Rotary toplantısına katılım emri huzursuzluk yaratmıştır. Özel bir kulüp tarafından yapılacak etkinlik için herkese olduğu gibi okul idarelerine de davetiye gönderilebilir ama resmi yazı ile katılım istenemez dedi.

Galeri
📆 29 Ocak 2010 Cuma 16:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR