MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Göztepe, Manşet, Suadiye, Toplum » Bağdat Caddesi’nde Gençlik Yürüyüşü!
Bağdat Caddesi’nde Gençlik Yürüyüşü!


19 Mayıs Saat 19.00’da Bağdat Caddesi’nde Bağdat Caddesi’nde Gençlik Yürüyüşü

Kadıköylüler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Bağdat Caddesi’nde düzenleyecekleri, “Gençlik Yürüyüşü” ile  kutlayacaklar.

 

Kadıköy’de kutlamalar, 19 Mayıs Pazar sabahı saat 09.00 da Kadıköy İskelede bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma ve saygı duruşuyla başlayacak. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün de katılacağı Çelenk Sunma Töreni’ne Kadıköylüler ve çeşitli sivil toplum kuruluşları katılacak.

 

Kutlamaların doruk noktasını ise akşam Bağdat Caddesi’nde düzenlenecek Atatürk’e Saygı ve Gençlik Yürüyüşü oluşturacak. Geçen yıl, ilk kez 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı resmi kutlamalarının iptal edilmesine tepki olarak  Sivil Toplum Kuruluşları ve Kadıköylülerin katılımıyla düzenlenen Gençlik Yürüyüşü, bu yıl daha geniş katılımla tekrarlanacak.

 

Gençlik Yürüyüşü, Bağdat Caddesi Suadiye Işıklar’dan saat 19.00 da başlayacak ve Göztepe’de son bulacak. Yürüyüşü sırasında özel olarak süslenen tır üzerinden yol boyunca marşlar çalınacak. Yürüyüş sonunda Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk,  Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okuyup, katılımcılara tekrarlatacak. Bağdat Caddesi yürüyüş nedeniyle saat 18.30’dan itibaren araç trafiğine kapatılacak.

 

 

TARİH : 19 MAYIS SAAT 19.00

YÜRÜYÜŞ BAŞLANGIÇ: BAĞDAT CADDESİ SUADİYE IŞIKLAR-

BİTİŞ: GÖZTEPE IŞIKLAR (Göztepe Parkı önü)

 

📆 18 Mayıs 2013 Cumartesi 17:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR