MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Toplum » Arif Sağ Ustaya Büyük Tezgah !
Arif Sağ Ustaya Büyük Tezgah !


Arif Sağ meyda koordinatörü Atakan M.metin’in yaptığı açılamada:

Arif Sağ,MÜYORBİR’den ihraç edilmiştir.

Adı geçen meslek birliğinin kurucusu üyesi olarak bugünlere gelmesinde büyük emeği geçmiş olan Arif Sağ, önce haysiyet kuruluna ihraç mekanizmasını devreye sokmak üzere ‘oy birliği’ ile sevk edilmiştir. Ardından; Mustafa Sağyaşar, Tülay Özer ve Birol Yayla’dan oluşan haysiyet kurulu, önlerine gelen dosyayı yönetim kurulunun isteği doğrultusunda neticelendirmiş ve Arif Sağ ihraç edilmiştir.

Başta başkan Ahmet Koç olmak üzere; Belkıs Akkale, Edip Akbayram, Onur Akın, Ali Kocatepe, Burhan Şeşen ve Kubat’tan oluşan yönetim kurulu üyeleri, Arif Sağ’ın meslek birliklerinin menfaati için önemli gördüğü uyarılarını hiçe sayarak konuyu bu boyuta taşımışlardır. Kaldı ki Arif Sağ’ın bu saygın (!) isimlerle yıllardır süregelen müzikal geçmişi dahi olayın hukuksuz boyutunu değiştirmeye engel olamamıştır. Özellikle müzikal kariyerinin en başından bugünlere gelmesinde Arif Sağ’ın büyük pay sahibi olduğu Belkıs Akkale ise, bu süreçteki tutumu ile ayrı bir değerlendirme konusudur. Arif Sağ; bu yaklaşımı en hafif deyimiyle “art niyet ve vefasızlık” olarak görmektedir.  MESAM Başkanlığını halen sürdüren Arif Sağ, çağdaşı ve yıllardır yoldaşı olarak gördüğü Edip Akbayram için de aynı olumsuz düşünceleri maalesef artık taşımaktadır.

Yarım asrı aşkın sürede, saygın duruşunu bozmadan sanatını icra eden Arif Sağ’ın konuyla ilgili değerlendirmesi ise şu şekildedir: “Müzik camiası ve endüstrisi yıllardır azap içinde uçuruma sürüklenirken, benim gibi taşın altına her defasında elini koyanlara bu tarz bir yaklaşım antidemokratik ve yakışıksızdır. Buna rağmen görüşlerim dikkate alınmadan oldubittiye getirilerek yapılan bu saygısızca davranış isimlerden çok kurumları yaralamaktadır. Temsil ettikleri yapıyı da itibarsızlaştırarak komik duruma düşmektedirler. Hak sahiplerine hak dağıtılması için çalışmaktan neden rahatsız oluyorlar?  Başka hesaplar içindeler mi? Tüm bu gelişmelerin hesabını hem hukuk sürecinde hem de halkın önünde vereceklerdir.”

Etiketler: , ,
📆 15 Mayıs 2013 Çarşamba 12:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR