MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Engeliler ve Manevi Bakım Paneli!
Engeliler ve Manevi Bakım Paneli!


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü (İSEM), Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Müftülüğü  ve   Üsküdar Belediyesi  ortaklaşa olarak engelli ve engelli aileleri için Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde “ Engelliler  ve Manevi Bakım Paneli ” düzenliyor.

 

Engelliler ve Manevi Bakım Paneli’ne İstanbul Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Muzaffer Saraç ve İstanbul genelindeki on ilçe müftüsü katılacak.

 

İlahi dinletisi ile başlayacak olan program, Protokol konuşmaları ile devam edecek. Panelin oturum başkanlığını İstanbul İl Müftüsü Doç. Dr. Rahmi YARAN yapacak.

 

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Ramazan  AYVALLI “İslam’da Engelli ve Ailelerine Bakım Uygulamaları”, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi  Yrd. Doç. Dr. Mehmet BAHÇEKAPILI “Dünyada Manevi Bakım Uygulama Örnekleri” ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürü Bekir KÖKSAL “Engelliler Müdürlüğünün Manevi Bakım Uygulama Örnekleri” hakkında bilgi verecek.

 

englliler-manevi

 

“Engelliler  ve  Manevi  Bakım  Paneli”  Engelliler Müdürlüğü (İSEM)  tarafından Engelli ve Ailelerine Manevi Bakımda Görev Alan İstanbul Müftülüğü Ekibine Teşekkür Belgesi Takdimi ile son bulacak.

Tarih: 6 Mayıs 2013, Pazartesi

Yer: Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi

Saat: 09.00-12.00

 

İLAHİ OKUMA YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü (İSEM), Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Müftülüğü, Üsküdar Belediyesi ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin ortaklaşa olarak düzenlediği Engelliler Arası İlahi Okuma Yarışmasının Ödül Töreni, Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Engelliler Arası İlahi Okuma Yarışmasının Ödül Töreni, İSEM Engelliler Merkezi öğrencilerinin sunacağı ilahi dinletisi ile başlayacak ve Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam edecek.

 

 

 

İlahi Okuma Yarışması Ödül Törenine İstanbul Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Muzaffer Saraç, İstanbul genelindeki on ilçe müftüsü katılacak.

 

 

Protokol konuşmalarının ardından 1.lik, 2.lik, 3.lük ve mansiyon ödülleri  sahiplerini bulacak. Engelliler Arası İlahi Okuma Yarışması Ödül Töreni Programı, Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul İl Müftülüğü görevlisi olan ilçe müftülerinin görevlilerine teşekkür belgesi verilmesi ile son bulacak.

Tarih: 6 Mayıs 2013, Pazartesi

Yer: Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi

Saat: 13.00-15.00

Galeri
📆 06 Mayıs 2013 Pazartesi 10:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR