MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Kadıköy Şiddete Sanatla Hayır Dedi!
Kadıköy Şiddete Sanatla Hayır Dedi!


Türkiye genelinde düzenlenen `Şiddete Fırça Atıyoruz` başlıklı etkinliğin İstanbul Kadıköy`deki ayağı Ressam Nehir Kılıç tarafından organize edildi…

 

Kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla Kadıköy Altıyol Meydanı`nda resim  projesi gerçekleştirdi.

 

Kadıköy’ün tarihi simgesi Boğa Heykeli’nin karşısında toplanan gönüllü sanatçılar, kadına şiddeti resim yaparak protesto etti. Chp Kadıköy İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Hacer Keskin, Evrensel Gazetesi yazarı Haluk Candan, Genç Sanatçılar ve Sanatseverler Derneği Başkanı Gökhan Karaduman gibi Kadıköy’e yön veren çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşlarının da destek verdiği `Şiddete Fırça Atıyoruz` başlıklı etkinlikte küçük bir çocuğun tuvaline iz düşmesine izin veren Ressam Yazarımız Pervin Özen.  Kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete tepki göstermek amacıyla toplandıklarını belirtirken.

 

Nehir Kılıç ise”Şiddetin kabul edilmemesi için hep birlikte tüm insanları uyarmalıyız.Biz bugün bunu burada Gönüllü sanatçılarımız ile birlikte Resim ile yapmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete dikkat çekmek, tepki göstermek amacıyla Türkiye genelinde aynı etkinlik ismiyle protestolar gerçekleşti. Ayrıca Fransa, Almanya ve İsrail`den de gönüllü sanatçılar kendi ülkelerinde etkinliğe destek verdi.

 

📆 29 Nisan 2013 Pazartesi 11:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR