MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » 23 Nisan’a Zengin Kutlama!

23 Nisan’a Zengin Kutlama!Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Maltepeli çocuklar eğlenceye doydular.

 

Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen 23 Nisan programında Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in yaptığı toplu açılışlar güne damgasını vurdu.

 

Çocuklar için üç müze bir kütüphane

 

Çocuklar için hazırlanan Masal Kahramanları Sergisi ve Ormanın Efendisi tiyatro oyunun ardından Başkan Zengin’in ev sahipliğinde CHP İstanbul milletvekili Haluk Eyidoğan, jeolog Prof. Dr. Celal Şengör ve gazeteci yazar Yalvaç Ural’ın katılımıyla toplu açılışlar gerçekleştirildi.

 

kutuphane-acilis

 

Başkan Zengin, Dinozor Müzesi, Tiyatro Kahramanları Müzesi, Yalvaç Ural Çocuk Kütüphanesi ve Oyuncak Müzesi’nin açılışında kurdeleyi çocuklarla birlikte kesti. Müzeleri vatandaşlarla birlikte gezen Maltepe Belediye Başkanı, daha sonra çocuklarla beraber kitap okuyup sohbet etti. Günün sonunda Başkan Zengin, tüm çocuklara çeşitli hediyelerle dolu çantalar armağan etti. 23 Nisan’a sahip çıkarak çocukları mutlu etmek için çalıştıklarını ifade eden Prof. Dr. Mustafa Zengin, “Ulu önder Atatürk’ün tüm çocuklara armağan ettiği 23 Nisan’ı olması gerektiği gibi bir bayram havasında kutluyoruz. Düzenlediğimiz etkinlikler, açılışını yaptığımız müzeler ve kütüphanenin ardından günün anısına verdiğimiz armağanlarımızla çocuklarımıza güzel bir gün yaşatmak istedik. Onları mutlu görmek bizleri de mutlu ediyor. ” dedi.

 

Pamuk helva, horoz şekeri ve patlamış mısır stantlarında kuyruk oluşturan çocukların yanı sıra anne babalar da bayramın tadını çıkardılar.

 

 

📆 25 Nisan 2013 Perşembe 12:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR