MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Ataşehirli Çocuklar 23 Nisan’da Coştu!

Ataşehirli Çocuklar 23 Nisan’da Coştu!Ataşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali Keremcem Konseri ile son buldu.

 

Birbirinden renkli etkinliklerle Ataşehir’de coşkuyla kutlanan 3. Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali boyunca; mahallelerde gösteriler ve şovlar gerçekleşti, kortej yürüyüşü yapıldı, protokol ziyaretlerinde bulunuldu ve kokteyl düzenlendi.

 

Almanya, Arnavutluk, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Macaristan, Meksika, Polonya ve Yakutistan’dan 184 çocuğun misafir olarak katıldığı festival, 23 Nisan Salı günü gerçekleşen gala ve Keremcem Konseri ile son buldu.

 

23-nisan keremcem-23-nisan

 

Ülker Sports Arena’da çocukların renkli gösterileriyle başlayan Gala sonrası düzenlenen Keremcem konserine Ataşehirliler yoğun ilgi gösterdi.

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi Gamze Akkuş İlgezdi ve kızları Turnam ile katıldığı konsere, Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları, birim müdürleri de katıldı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi etkinlikte yaptığı konuşmada, Ataşehir’den çocuklarla birlikte dünyaya barış ve dostluk mesajları gönderdiklerini söyledi. Başkan Battal İlgezdi, “Bu bayramı Atatürk’e borçluyuz. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir bayram yok. Bu da Atatürk’ün büyüklüğünü göstermektedir. Bu çocuklarımız olduğu sürece milli bayramlarımız yaşayacaktır. Hiç kimse temel değerlerimizi yok edemez” diye konuştu.

 

Çocuklar Dünyaya sahip çıktı

 

22 Nisan Dünya Günü nedeniyle 23 Nisan Çocuk Festivali Galası’nın yapıldığı Ülker Sports Arena’nın girişine Dünya şeklinde bir posta kutusu yerleştirildi. Ataşehir Belediyesi’nin Festival davetlisi olarak dokuz ülkeden gelen çocuklarla Ataşehirli çocuklar, daha yeşil ve temiz bir dünyaya duydukları özlemi dile getiren mektuplarını ve resimlerini bu kutuya attı.

 

Galeri
📆 24 Nisan 2013 Çarşamba 11:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR