MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Besteler Kayınvalideden, Yorumlar Gelinden!
Besteler Kayınvalideden, Yorumlar Gelinden!


Bestekar Cem Adalı Ve Gülnihal Kalkan Besteleri Konseri Büyük İlgi Gördü.

Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllülerinin düzenlediği, Gülnihal Kalkan ve Cem Adalı Besteleri konseri 09 Nisan 2013 Salı akşamı, Kadıköy Evlendirme Salonunda gerçekleştirildi.

Gecenin program yönetimini yapan Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Nesibe Müsevitoğlu, yaptığı açılış konuşmasında; “-Türk Müziğine yeni eserler kazandırmak amacı ile 13 yıldır geleneksel olarak düzenlediğimiz beste yarışmamız, bu yıl da 22 Mayıs’da bu salonda final konseri ile gerçekleştirilecektir. Bu yıl ki yarışmamızda geri sayıma başladığımız şu günlerde, hem yarışmamızı hatırlatmak, hem de 2012 yılında dereceye giren bestekarlarımızı besteleri ile halkımıza tanıtmak amacı ile bu geceyi düzenledik. Türk müziğinin son yıllarda yükselen bir ivme kazandığını görüyoruz. Bunda sanatçılarımızın, korolarımızda yetişen koristlerimizin ve sanata sanatçıya destek veren Kadıköy Belediyesi gibi kurumların büyük rolü bulunmakta. Kültürümüzün bir parçası olan müziğimizin yaşamasına destek veren herkese sonsuz teşekkürler ederiz.”Dedi.

Geçtiğimiz yıl Kadıköy Belediyesinin düzenlediği 12. Türk Sanat Müziği Yarışmasında, birinci olan Bestekar Cem Adalı’nın Bestelerini Ses Sanatçısı Arzu Kırali ile Cem Adalı birlikte yorumladılar.

Geçtiğimiz yıl ikinci olan Bestekar ve Piyanist Gülnihal Kalkan’ın Bestelerini de Ses Sanatçıları Gürsel Mercanlı ve Merve Utandı yorumladılar.

Aynı zamanda Gülnihal Kalkan’ın gelin adayı olan Merve Utandı’nın kayınvalidesi Gülnihal Kalkan’ım bestelerini yorumlaması gecenin sürprizi oldu.

Tanınmış Türk Müziği sanatçısı Münip Utandı’nın kızı olan ve 2003 Yılı Safiye Ayla Ses Yarışması birincisi Merve Utandı, kendisi gibi sanatçı, Piyanist Babür Kalkan ile kısa süre önce nişanlanmıştı.

.

Programda yer alan bestelerin söz yazarları; Sami Derintuna, Fatma Onur, Hülya Şenkul, M. Kemal Kalkan, Atılay Erge ve Nedim Saatçioğlu ile bir çok koro şefi ve sanatçı da konuk olarak geceye katıldılar.

Bestelerin güzelliği ve solistlerin muhteşem performansları izleyicilerin büyük beğenisini kazandı..

Programda;  Talat Er( Keman), Caner Altınbaş (Ud), Atilla Ataeren (Kanun), Tamer Özkan ( Klavye), Babür Kalkan (Klavye), Seyhun Çelik (Ritm)’den oluşan saz ekibi solistlere eşlik ettiler.

Gece tüm sanatçıların birlikte söyledikleri , “Sevdim bir genç kadını ve Papatya” isimli, sevilen iki tango ile sona erdi.

📆 16 Nisan 2013 Salı 11:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR