MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Spor, Toplum » Üsküdar En’lerini Arıyor

Üsküdar En’lerini ArıyorÜsküdar Belediyesi’nin “Toplumda Sporu Tabana Yayma ve Geliştirme Projesi” kapsamında Üsküdar ilçesinde bulunan İlköğretim okullarında atletizm sporunu sevdirme, rekabet duygusunu hissettirme, sosyalleşme, iletişim kurma becerilerini fark etmelerini sağlama düşüncesi ile atletizm branşında bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Üsküdar En’lerini arıyor” yarışmasının finalleri İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Burhan Felek Spor Kompleksi 50. Yıl Voleybol Salonu’nda yapıldı.

 

Törene Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Av. Numan Güzey, Üsküdar Milli Eğitim İlçe Müdürü İlyas Tekin, 2012 Londra Olimpiyatları şampiyonu milli atletimiz Aslı Çakır Alptekin, Üsküdar Belediyesi yetkilileri, okulların yöneticileri, öğretmenleri ve minik sporcular katıldı.

 

Üsküdar’daki 64 ilköğretim okulunda okuyan yaklaşık 70 bin öğrencinin sportif olarak taranmasından sonra seçilen bin 200 öğrencinin çeyrek final ve yarı final müsabakalarından sonra finale kalan 500 minik sporcunun arasından dereceye giren sporcular, Türk sporunun geleceğinin temellerini oluşturması hedefiyle yetiştirilecek.

 

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Av. Numan Güzey, törende yaptığı konuşmada, “Üsküdar Belediyesi’ni, Türk sporunun altyapısına yönelik bu önemli projeyi yıllardır başarılı bir şekilde ve istikrarla devam ettirdikleri için tebrik ediyorum. İnşallah, yıllardır sürdürülen bu tür organizasyonların içinden, uluslararası dev şampiyonalarda Türkiyemiz’i  başarıyla temsil edecek, Ayyıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandıracak ve İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletecek sporcularımız çıkacaktır. Bütün Türk spor teşkilatı olarak, 2016 ve 2020 Olimpiyat Oyunları’nda Türk sporcularını kürsünün zirvesinde görmek en büyük hedefimizdir” dedi.

📆 13 Mart 2013 Çarşamba 23:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR