MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Erenköy, Flaş, Genel, Toplum » Türkiye Sakatlar Derneği Anadolu Yakası Şubesi Vizyon Türk Canlı Konuk Misafirleri Oldular!

Türkiye Sakatlar Derneği Anadolu Yakası Şubesi Vizyon Türk Canlı Konuk Misafirleri Oldular!1960 yılından günümüze en köklü sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Sakatlar Derneği İstanbul ilinde en büyük faaliyet ve hizmet alanında geniş kitleye hitap eden 14 ilçe temsilcili kapsamında TSD Anadolu Yakası Şube Başkanlığının 27.Ocak 2013 Tarih Pazar günü İçerenköy Cafe Milenyumda gerçekleşen Olağanüstü Kongrede Başkan seçilen   Birol EKŞİ  yönetimi ve üyeleri ile VİZYONTÜRK Törelerimiz Yörelerimiz programında şair Zeynel PARMAKSIZ’ın canlı konuğu oldular.

Bölgenin ilk engelliler ve aileleri derneği olan Kadıköy Erengazi Sakatlar Derneği kurucusu, seçimlerden sonra Ataşehir Engelliler Dayanışma Derneği adını alarak hizmetlerini yapan başarılı deneyimli ve Milli Eğitimci kimliği ile de sevilen bir Başkan olan Birol EKŞİ  27.Ocak 2013 tarihinden beri TSD Anadolu Yakası Şube Başkanlığını  yüklenerek 14 ilçede tüm engellilerin gönüllerine gitmeyi temsilciliklerin kurulması için ilçe Belediye Başkanlarından tam destek aldıklarını belirtirken İlk görev alanlarının erengazi bölgesi yani Ataşehir İlçesi olduğunu 1998 yılından beri sevgili Zeynel PARMAKSIZ ile işbirliği yaparak hizmet verdiklerini, bundan böylede VİZYON TÜRK desteği ile sesimizi tüm sevenlerimize üyelerimize daha gür duyuracaklarını belirtmiştir.

Önümüzdeki günlerde ilk planları Engelsiz Yaşam Kent Projeleri ile çalışmalar başladığını belirterek, Evsiz Engellimiz kalmayacak, aynı zamanda rehabilitasyon sağlık kompleksimiz ve konut yapımı için Dünya Bankasına proje sunmaya hız verdiklerini ifade etmiştir.

sakatlar-dernegi

 

2. Etapta 2013 Yılının Engelsiz Yaşama destek Projesi olarak 14 ilçede Resmi ve Özel Kurum Kuruluşlarımızla işbirliği içinde tüm engellilerimize uylaşacaklarını planlıyorlar. Bu arada tekerlekli sandalye dağıtımı devam etmektedir. İhtiyaç sahiplerimiz bizlere ulaşabilirler dedi

Programa Kardeş Dernek ERGÜÇDER Derneği başkanı Sayın Vuhap KOÇAK Sinop Köy Dernek Başkanları KUBAL Medikal Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ünzile KUBAL ve çok sayıda engelli bireyler ile aileleri katılmıştır. Sinopa yollanmak üzere bir Akülü Araba ve çok sayıda manurel tekewrlekli sandalye dağıtımı için liste yapılmıştır.

 

 

 

 

Galeri
📆 04 Şubat 2013 Pazartesi 11:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR