MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Geleneksel UNICEF Balosu’nda Nilüfer Çocuklar İçin Söyledi!
Geleneksel UNICEF Balosu’nda Nilüfer Çocuklar İçin Söyledi!


Ev sahipliğini UNICEF Türkiye Milli Komitesi ve Ülke Ofisinin yaptığı, UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçileri Gülsin Onay, Tayfun Talipoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ ve UNICEF’in gönülden destekçisi Defne Halman’ın katıldığı UNICEF balosu, Ankara Hilton Oteli’nde gerçekleşti.

İş, medya ve sanat dünyasını bir araya getiren gece çocukların anaokuluna gitmesini destekleyecek Türkiye’de Okul Öncesi Eğitim projesi için yapıldı. Ünlü ressamların tablolarının, İznik Çini Vakfı’nın armağan ettiği özel çininin, Kıvanç Tatlıtuğ imzalı özel üretim saatlerin, İstanbul’un Yıldızları projesi için hazırlanan özel tasarım yıldız heykellerin, Barcelona futbol takımının imzalı formasının ve Türkan Şoray’ın imzalı biyografi kitabının yer aldığı müzayede yapıldı. Gecenin devamında Nilüfer sahneye çıktı. Türkiye’nin ilk “UNICEF İyi Niyet Elçisi” olan Nilüfer geceye “Ara Sıra Bazı Bazı, İntizar, Tek Başına, Her Yerde Kar Var” gibi şarkıları ile başladı. UNICEF Türkiye Milli Komitesi Başkanı Talat Halman, gecenin anısına Nilüfer’e bir plaket verdi. Konuşmasında da Nilüfer’e “siz bizim için daimi iyi niyet elçisisiniz” dedi. Nilüfer de ” en önemli varlıklarımız çocuklarımız, onlar herşeyin en iyisine layıklar?” dedi ve UNICEF’e destek vermekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Konser, “Yeniden Sev, Dünya Dönüyor, Selam Söyle” gibi Nilüfer þarkıları ile devam etti. Nilüfer “Aşk Kitabı” şarkısını seslendirdikten sonra da yoğun bakımda olan Müslüm Gürses’e acil şifalar dileklerini iletti ve sözlerini kendisinin yazdığı ve Müslüm Gürses’in de seslendirdiği “Olmadı Yar” parçasının bir bölümünü okudu. Gece “Hey Gidi Günler” şarkısı ile sona erdi.

Gecenin sonunda elde edilen gelir, UNICEF’in Türkiye’de Okul Öncesi Eğitim projesine aktarılacak.

 

📆 21 Kasım 2012 Çarşamba 10:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR