MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Fenerbahçe, Flaş, Genel, Toplum » Ataşehirli Çocuklar Basketbol Maçında!
Ataşehirli Çocuklar Basketbol Maçında!


“Yeşil Pota, Temiz Doğa” projesi kapsamında Ataşehirli öğrenciler, Fenerbahçe Ülker ile Tofaş basketbol takımları arasında oynanan karşılaşmayı büyük bir keyifle izledi.

 

Ataşehir Belediyesi, Ülker Sports Arena ve ÇEVKO işbirliği ile Fenerbahçe Spor Kulübü’nün de katkılarıyla hayata geçirilen “Yeşil Pota, Temiz Doğa” projesi kapsamında kampanyaya katılan ve öğrenci başına en çok atığı biriktiren 3 okuldan toplam 200 öğrenci, 18 Kasım Pazar günü Ülker Sports Arena’da Fenerbahçe Ülker ile Tofaş basketbol takımları arasında oynanan karşılaşmayı izlediler. Fenerbahçe Ülker’in 74-66’lık sonuçla galip geldiği karşılaşmayı büyük bir heyecan ve coşku ile izleyen öğrenciler, kendilerine bu imkanı sağladığı için Ataşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini sundu.

 

Çevre Bilinci Basketbol Sevgisi İle Pekişiyor

 

Çevre bilincinin, basketbol sevgisi ile pekiştirilmesini hedefleyen projenin ilk etabına, Ataşehir bölgesinde yer alan 40 ortaokulun 23’ü katılım gösterdi. 23 okuldan toplam 11.102 öğrenci 9.297 kg geri dönüşümlü atık toplayarak çok büyük bir başarıya imza attılar. Öğrenciler toplamış oldukları atıklarla 85 ağacın kesilmesini engelledi, 100 litre petrol, 41.250 kw elektrik tasarrufu sağladı ve yaklaşık 4.5 ton karbondioksit gazının atmosfere salımını önledi.

 

 

 

YARIŞMA İÇERİĞİ VE DETAYLAR

 

“Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanmasıyla Çevre Bilincinin Yerleştirilmesi ” İşbirliği Protokolü 10 Ekim 2012 – 18 Haziran 2013 tarihleri arasında sürecek.

İki aylık periyotlarla düzenlenecek okullar arası ambalaj atığı yarışmaları sonucunda dereceye giren okullara toplam 200 adet basketbol maç bileti hediye ediliyor.

Her ay önceden duyurulacak 1 basketbol maçında 20 adet karışık ambalaj atığı (plastik, metal, kompozit, kağıt ) getiren ilk 20 çocuğa bilet hediye edilecek.

Maçlara katılan çocuklara kitap, tişört, basketbol topu gibi hediyeler de verilecek.


Galeri
📆 19 Kasım 2012 Pazartesi 11:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR