MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Yeryüzü Doktorları’ndan Gazze’ye Gönüllü Hekim Çağrısı!
Yeryüzü Doktorları’ndan Gazze’ye Gönüllü Hekim Çağrısı!


Dünyanın birçok bölgesine gönüllü sağlık yardımı götüren Yeryüzü Doktorları, ateş altındaki Gazze’de görev yapacak gönüllü hekimler arıyor.

 

Yaşanan son saldırıların ardında Gazze’de ölü ve yaralı sayılarının artarken, tıbbi malzeme ve ilaç ihtiyacı had safhaya ulaştı. Filistin’de yaşanan drama sessiz kalmayan Yeryüzü Doktorları, “Ateş altındaki Gazze’ye gönüllü hekimler aranıyor!” adı altında kampanya başlatıyor.

 

Yeryüzü Doktorları, kampanya ile ilgili şu çağrıyı yaptı: İsrail’in Filistin Gazze saldırıları nedeni ile çok sayıda sivil hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır. Mevcut yaralıların yanısıra 2006 yılından beri sistematik olarak devam eden saldırılarda yaralanan binlerce Filistinli ileri tıbbi bakıma ihtiyaç duymaktadır.

 

Yeryüzü Doktorları Filistin sağlık altyapısının güçlendirilmesine yönelik yürüttüğü pek çok proje yanında acil tıbbi bakım ihtiyacına yönelik de çalışmalar yürütmektedir.

Bu bağlamda Filistin Gazze’de yaralıların tedavileri için yürütülen acil tıp çalışmaları ve geç dönem rehabilitasyon çalışmaları çerçevesinde aşağıdaki ana ve yandal uzmanlık alanlarındaki gönüllülere çağrı yapılmaktadır.

 

Gazze’nin sağlık altyapısı ortalama şartlardadır ve temel branşlarda hekim sayıları da yeterlidir. Ancak saldırı dönemlerinde artan hasta sayısı ve ileri cerrahi uygulamalar konusundaki yetersizlikler yaralıların yaşamını tehdit etmektedir. Gönüllü hekimlerimizden saha şartlarını ve riskleri değerlendirerek başvurularını yapmalarını rica ederiz.

 

Bu bağlamda TİKA ve Sağlık Bakanlığı’nın işbirliği ile gönüllü personel görev izinli sayılmakta ve özlük haklarında bir kayıp yaşanmamaktadır. Başvuru için www.yeryuzudoktorlari.org adresi üzerinden gönüllü başvuru formu doldurup bilgi@yyd.org.tr mail adresine özgeçmişlerinizi göndermeniz yeterlidir.

 

UZMANLIK ALANLARI

Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Çocuk Cerrahisi

Genel Cerrahi

Göz Hastalıkları

Göğüs Cerrahisi

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kalp ve Damar Cerrahisi

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Ortopedi ve Travmatoloji

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Radyodiagnostik

Üroloji

 

YANDAL UZMANLIK ALANLARI

Periferik Damar Cerrahisi

Harp Cerrahisi

Gastroenteroloji Cerrahisi

El Cerrahisi

Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi

 

 

 

📆 19 Kasım 2012 Pazartesi 11:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR